Agregat wody lodowej – budowa i zastosowanie

Agregat wody lodowej – budowa i zastosowanie

Agregat wody lodowej to sprzęt o dość skomplikowanej charakterystyce. Odpowiada za skuteczne odprowadzanie ciepła z cieczy podczas zachodzącego procesu klimatyzacji. Co najważniejsze agregat wywiązuje się z takiego zadania znakomicie. Dzięki temu urządzeniu dla danych warunków można dostarczyć powietrze lub ciecz o odpowiednio niskiej temperaturze. Agregat wody lodowej słynie również z tego, że utrzymuje precyzyjne procesy technologiczne, podczas których należy zastosować konkretne parametry powietrza.

Agregat wody lodowej – podstawowe zastosowanie

Agregat jest dość tanim urządzeniem, a jednostki wewnętrzne, które w nim zawarto przypominają wyglądem tradycyjne klimatyzatory. Urządzenia te można dodatkowo doposażyć, np. w pompę ciepła. Dzięki temu znacząco obniży się dotychczasowe koszty eksploatacji. Agregaty wody lodowej cechują się wielorakim zastosowaniem:

  • przemysł tworzyw sztucznych,
  • przemysł farmaceutyczny,
  • przemysł spożywczy,
  • obróbka metalu,
  • odlewanie środków chemicznych,
  • proces wytwarzania cementu oraz papieru,
  • chłodzenie zasilaczy.

Dowiedz się więcej na https://energycool.pl/produkty/wytwornica-wody-lodowej-chiller/

Jak widać zastosowanie agregatu jest niezwykle szerokie. W związku z tym każda osoba może zdecydować się na właściwe przeznaczenie zakupionego agregatu, dzięki czemu zaspokoi się własne potrzeby. Oczywiście agregaty muszą być odpowiednio dopasowane do konkretnych pomieszczeń. Muszą się tym zająć doświadczeni specjaliści. Woda lodowa powstaje w specjalnie przeznaczonym do tego chillerze. Chiller to nic innego jak schładzacz cieczy. Jeśli już taka woda powstanie, wtedy trafi do kolejnego urządzenia, najczęściej jest to wymiennik ciepła w wersji wentylatorowej. Schłodzona ciecz będzie natomiast trafiała do chłodnic.

Procesy wykorzystywane w systemach wody lodowej

Zainteresowani muszą mieć pełną świadomość tego, że w systemach wody lodowej wykorzystywane są różnorodne procesy, w tym przede wszystkim free-cooling. Dzięki temu procesowi będzie można obniżyć koszty eksploatacji danego układu, dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Tak zwany free-cooling może występować w formie bezpośredniej lub też pośredniej.

Agregaty wody lodowej mogą być chłodzone przy użyciu wody lub też powietrza. Proces chłodzenia może mieć charakter scentralizowany lub też zdecentralizowany, wszystko zależy oczywiście od przebiegu konkretnego procesu. Scentralizowany charakter lepiej sprawdzi się w pracy ciągłej, natomiast zdecentralizowany w przypadku, gdy podczas procesów będzie potrzebna ta sama temperatura. Istnieje również szansa skorzystania z tzw. układów mieszanych.

Agregaty, które są z kolei chłodzone przy pomocy powietrza znajdują najczęściej zastosowanie na zewnątrz różnorodnych budynków. Całość systemu mieści się w solidnej obudowie. To tani oraz bardzo skuteczny system wody lodowej, z racji tego na pewno warto go przetestować. Jeśli ktoś zdecyduje się na agregaty chłodzone cieczą musi mieć świadomość tego, że będzie to nieco droższe rozwiązania, za to bardziej komfortowe, ponieważ taki system jest cichy oraz bardzo wydajny.

Previous Rehabilitacja po farmakomanii
Next Jak znaleźć tłumaczenia karty charakterystyki?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ĆWICZENIA POLICJI KONNEJ

Policjanci z Ogniwa Konnego podkarpackiej Policji uczestniczyli w szkoleniu, które odbyło się na terenie Stadniny Koni Leśna Wola w Głogowie Małopolskim. Szkolenie było doskonałą okazją do tego, by poćwiczyć umiejętności

Wiadomości 0 Comments

W wynajętym pokoju miał narkotyki

Marihuanę oraz amfetaminę znaleźli policjanci z jarosławskiej jednostki prowadząc wspólne działania z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 34-latek u którego zabezpieczono narkotyki, wynajmował pokój w jednym z ośrodków agroturystycznych.

Wiadomości 0 Comments

PAMIĘTAJMY O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS WYPOCZYNKU NAD WODĄ

Wakacje w pełni, słoneczna pogoda i upalne dni są dobrą okazją do tego, aby wolny czas spędzać nad wodą. Niestety wczoraj w zalewie w Besku utonął 22-latek. Jest to kolejna

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź