CYBERTERRORYZM A BEZPIECZEŃSTWO – KONFERENCJA

CYBERTERRORYZM A BEZPIECZEŃSTWO – KONFERENCJA

Policjanci oraz pracownicy naukowi wzięli udział w konferencji „Cyberterroryzm i systemy informacyjne w bezpieczeństwie”, która odbyła się w Polańczyku. To spotkanie naukowe zostało zorganizowane przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Organizatorami konferencji była Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. B. Markiewicza w Jarosławiu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Podczas dwudniowej konferencji naukowej, przedstawiciele środowisk akademickich oraz podmiotów odpowiedzialnych za zapobieganie i zwalczanie cyberterroryzmu mówili, jak uchronić się przed tego typu zagrożeniami.

Celem konferencji było przede wszystkim pogłębienie współpracy między instytucjami, które zajmują się bezpieczeństwem państwa i ochroną granic. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość wymiany doświadczeń. Prelegenci mówili, jak ważne znaczenie ma zapewnienie bezpieczeństwa informacyjnego w państwie. Przedstawili w jaki sposób systemy teleinformatyczne mogą być wykorzystywane do popełniania przestępstw o charakterze terrorystycznym.

W konferencji uczestniczyli między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, rektor PWSTE w Jarosławiu prof. dr hab. Krzysztof Rejman, pracownicy naukowi dr hab. Rafał Sura i dr Barbara Kłak, także przedstawiciele  Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz reprezentanci ukraińskich służb mundurowych.

Zagrożenia cyberprzestepczością na przykładzie województwa podkarpackiego przedstawił Naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadkom. Piotr Szymański.

Previous PODPALACZ SAMOCHODÓW ZATRZYMANY
Next POLICYJNI ANTYTERRORYŚCI ĆWICZYLI ZE ŚMIGŁOWCEM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KONFERENCJA „PRZECIWDZIAŁANIE KRZYWDZENIU DZIECKA – WSPÓŁPRACA MIĘDZYINSTYTUCJONALNA”

Zapraszamy dyrektorów i pedagogów szkół z terenu województwa podkarpackiego do udziału w konferencji pn. „Przeciwdziałanie krzywdzeniu dziecka – współpraca międzyinstytucjonalna”, która odbędzie się 17 listopada br. w sali audytoryjnej Urzędu

Wiadomości 0 Comments

POLICJA KUPI KONIA

Podkarpacka Policja kupi konia. Do 30 listopada br. planowane są kwalifikacje i nabycie konia na potrzeby Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Do nabycia i szkolenia do służby w Policji kwalifikuje

Wiadomości 0 Comments

Dwa śmiertelne wypadki z udziałem motocyklistów

Wczoraj na drogach województwa podkarpackiego doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem motocyklistów. Oba miały miejsce na drodze krajowej nr 28. Do pierwszego ze zdarzeń doszło w Siedliskach Sławęcińskich, tam

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź