CYBERTERRORYZM A BEZPIECZEŃSTWO – KONFERENCJA

CYBERTERRORYZM A BEZPIECZEŃSTWO – KONFERENCJA

Policjanci oraz pracownicy naukowi wzięli udział w konferencji „Cyberterroryzm i systemy informacyjne w bezpieczeństwie”, która odbyła się w Polańczyku. To spotkanie naukowe zostało zorganizowane przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Organizatorami konferencji była Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. B. Markiewicza w Jarosławiu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Podczas dwudniowej konferencji naukowej, przedstawiciele środowisk akademickich oraz podmiotów odpowiedzialnych za zapobieganie i zwalczanie cyberterroryzmu mówili, jak uchronić się przed tego typu zagrożeniami.

Celem konferencji było przede wszystkim pogłębienie współpracy między instytucjami, które zajmują się bezpieczeństwem państwa i ochroną granic. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość wymiany doświadczeń. Prelegenci mówili, jak ważne znaczenie ma zapewnienie bezpieczeństwa informacyjnego w państwie. Przedstawili w jaki sposób systemy teleinformatyczne mogą być wykorzystywane do popełniania przestępstw o charakterze terrorystycznym.

W konferencji uczestniczyli między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, rektor PWSTE w Jarosławiu prof. dr hab. Krzysztof Rejman, pracownicy naukowi dr hab. Rafał Sura i dr Barbara Kłak, także przedstawiciele  Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz reprezentanci ukraińskich służb mundurowych.

Zagrożenia cyberprzestepczością na przykładzie województwa podkarpackiego przedstawił Naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadkom. Piotr Szymański.

Previous PODPALACZ SAMOCHODÓW ZATRZYMANY
Next POLICYJNI ANTYTERRORYŚCI ĆWICZYLI ZE ŚMIGŁOWCEM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W bmw przewoził 5000 paczek nielegalnych papierosów

46-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego odpowie za posiadane wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W swoim bmw miał ponad 5000 paczek nielegalnych papierosów. Kierujący został zatrzymany przez policjantów z rzeszowskiej

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI UCZESTNICZYLI W OGÓLNOPOLSKIM LICZENIU BEZDOMNYCH

Dzisiejszej nocy policjanci wspólnie z innymi służbami uczestniczyli w ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych. Sprawdzali miejsca, w których najczęściej przebywają bezdomni, jak ogródki działkowe, pustostany, okolice dworców. Działania związane z

Wiadomości 0 Comments

W wypadku w Boguchwale zginął 47-letni kierowca

Nie żyje 47-letni kierowca fiata seicento. Dziś rano, jego samochód zderzył się z ciężarowym iveco i renaultem master. Droga DK 19 w Boguchwale jest zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy. Do wypadku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź