Doskonały prezent dla każdej dziewczynki

Doskonały prezent dla każdej dziewczynki

Zastanawiasz się, jak wybrać prezent dla swojej córeczki, który sprawi, że na jej ustach pojawi się uśmiech i będzie miała pewność, że ją kochasz? Jeśli zależy ci na tym, by sprawić dziecku przyjemność, jednocześnie zapewniając mu możliwość rozwijania się i nauki, podejdź do wyboru zabawki rozsądnie. To niezwykle ważne, by wybierać prezent z głową, by pozwolić pociechom uczyć się w najbardziej efektywny sposób – poprzez doskonałą zabawę.

Jak wybierać prezenty?

Zanim przejdziesz do wybierania konkretnych produktów, najpierw warto dowiedzieć się, w jaki sposób oceniać zabawki, by wiedzieć, czy będą dla dziecka wartościowe, czy będą im się podobały i nie będą stanowiły zagrożenia. By upewnić się w tym przekonaniu, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest sprawdzenie oznaczenia wiekowe produktu. Znajdziesz je na opakowaniu zabawki bądź w karcie produktu, jeśli kupujesz za pośrednictwem strony internetowej. Oznaczenia te stworzone zostały na podstawie badań nad dziećmi, ich możliwości fizycznych i intelektualnych oraz sposobu zachowania, który wpływa na to, jak dziecko będzie korzystało z danej zabawki. Wybieranie produktów przeznaczonych dla znacznie młodszych dzieci może spowodować, że twoja pociecha zbyt szybko się znudzi i zabawka pójdzie w odstawkę. Produkty przeznaczone zaś dla dużo starszych maluchów może się okazać zbyt trudna, zniechęcająca, a w niektórych przypadkach: nawet niebezpieczna dla zdrowia i życia pociechy. By więc mieć pewność, że dziecko będzie zadowolone, bezpieczne i czegoś się nauczy, wybieraj produkty dostosowane do jego wieku.

Tak samo jak odpowiednie dobranie zabawki do wieku pociechy, ważne jest upewnienie się, że nie stanowi zagrożenia dla malucha. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, czy dany produkt posiada niezbędne certyfikaty. Jednym z podstawowych jest Unijny certyfikat CE wystawiany tylko tym produktom, które spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa i jakości ustalone przez Unię Europejską. Jeśli produkt nie posiada tego certyfikatu, lepiej się na niego nie decydować, bowiem może się to okazać niebezpieczne. Podobnie jest w przypadku certyfikatów GOTS oraz Oeko-Tex Standard 100, które z kolei odnoszą się do materiałów i tkanin, z jakich zabawki zostały wykonane. Ich posiadanie świadczy o tym, że zabawka została wykonana z produktów ekologicznych w 95% i nie zawiera szkodliwych substancji, na przykład ropopochodnych, które mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet życiu, malucha.

Jeśli już masz pewność, że zabawki spełniają podstawowe kryteria bezpieczeństwa, możesz przejść do wybierania konkretnych produktów. By zrobić to skutecznie, warto postawić na produkty licencyjne – nawiązujące do ulubionych serii filmowych, telewizyjnych bądź książkowych malucha. Znajoma sylwetka ulubionego bohatera zmotywuje do podejmowania wyzwań, jakie stawiają przed dziećmi gry planszowe, sprawi również, że maluch chętniej będzie chciał się bawić i łatwiej zainteresujesz go nowym rodzajem zabawy.

Jakie prezenty wybierać?

Jeśli nie wiesz, co kupić na prezent dziewczynce, zawsze możesz sięgnąć po klasykę zabawek dla dzieci bez względu na płeć i wiek – klocków Lego. Popularna serial Lego Friends skierowana przede wszystkim do dziewczynek będzie wspaniałą okazją, by nie tylko nauczyć malucha czegoś nowego o świecie, rozwinąć jego wyobraźnię przestrzenną, kreatywność i koordynację ruchową, ale pozwoli również tworzyć zawiłe scenariusze fabularne, które pomogą rozwijać wyobraźnie, jak również kompetencje językowe i pewność siebie pociech. Zabawki tej firmy tworzone są w taki sposób, iż większość zestawów z różnych serii tematycznych i wiekowych pasuje do siebie, dzięki czemu nawet stare zabawki wraz z wiekiem dziecka wciąż będą mogły służyć jako elementy do tworzenia bardziej zawiłych konstrukcji i scenariuszy.

Dziewczynkom, które mają silnie rozwinięty instynkt macierzyński warto kupić również lalki bobasy. Wyglądające jak niemowlęta produkty, których technologia stale się rozwija, skutkując produktami coraz bardziej realnymi, zaawansowanymi, a tym samym dającymi więcej satysfakcji, nauczą dzieci odpowiedzialności, opiekuńczości i pomogą rozwinąć kompetencje społeczne. Zajmowanie się dzieckiem to wielka odpowiedzialność, dlatego kupując tego typu zabawkę, nauczysz również dziewczynkę dojrzałości, która przyda jej się w późniejszych latach.

Warto również pomyśleć o sprzęcie sportowym, szczególnie w ciepłym okresie wiosenno-letnim, kiedy maluchy powinny spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu, by rozwijać się prawidłowo i zdrowo. Jeśli twoja pociecha nie przepada za spędzaniem czasu na dworze, zakup odpowiedniej hulajnogi z uroczym wzorem, roweru w ulubionym kolorze czy barwnego fishboarda zmotywuje dziecko do wyjścia na dwór. Jednocześnie zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu i da możliwość poznania innych dzieci, rozwijania zdolności interpersonalnych. Pozwoli również zdobyć znajomych i zawiązać przyjaźnie, które przy odrobinie szczęścia będą w stanie przetrwać długie lata.

Previous Rusza akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"
Next Praca online - zalety pracy przez internet

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Dieta, czy tym razem się uda, od czego zacząć?

Od poniedziałku zaczynam, od nowego roku, od pierwszego…znasz to? Bardzo wiele osób planuje odchudzanie, jednak im bardziej odległą datę wybierają, tym mniejsze szanse na realizację. Dlatego warto zastanowić się nad

Life&Style 0 Comments

Trzy cechy kolumn podłogowych, na które warto zwrócić uwagę

W przypadku głośników stojących na podłodze nie powinno być żadnych wątpliwości, co do tego, że charakteryzuje je imponująca żywotność. Nic więc dziwnego, że znajdują one zastosowanie zarówno w domowym zaciszu,

Life&Style 0 Comments

20 wskazówek na rok 2020: Bądź mądrzejszy ze swoim smartfonem

W drugim blogu z tej dwuczęściowej serii zaproponujemy przydatne wskazówki, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo Twoich urządzeń mobilnych. Wczoraj rozmawialiśmy o złych nawykach w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, których należy unikać w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź