Dotacje unijne Podkarpacie

Dotacje unijne Podkarpacie

Program Innowacyjna Gospodarka jest jednym z sześciu programów Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia finansowanych przez Unię Europejską. Skierowany jest głównie do przedsiębiorstw, które zamierzają realizować innowacyjne projekty związane z badaniami i rozwojem, najnowocześniejszymi technologiami, inwestycjami o ogromnym znaczeniu dla polskiej gospodarki czy wdrażaniem i zastosowaniem ICT. Wykorzystuje co oczywiste dotacje unijne. Podkarpacie jest jednym z województw, które w znacznym stopniu wykorzystuje unijne fundusze.

Cele programu

Głównym celem Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka jest rozwój polskiej gospodarki napędzanej przez firmy poszukujące innowacji. Ten kluczowy cel zostanie osiągnięty poprzez osiągnięcie pomniejszych założeń. Jest to:

  • Wzrost innowacyjności w biznesie,
  • Wzrost konkurencyjności polskiej nauki
  • Wyższe znaczenie polskiej nauki dla wzrostu gospodarczego
  • Wzrost udziału innowacyjnych produktów polskiej gospodarki na rynku międzynarodowym,
  • Zapewnienie lepszych i trwałych miejsc pracy
  • Zwiększone wykorzystanie ICT w gospodarce.

Budżet Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka zostanie przeznaczony na wysoce innowacyjne przedsięwzięcia o ogromnym wpływie na gospodarkę naszego kraju.

Jak działa program

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka oferuje kompleksowe wsparcie przedsięwzięć związanych z B + R, które zapewniają przedsiębiorcom ich podejmującym przewagę konkurencyjną na Jednolitym Rynku Europejskim, a także na rynkach międzynarodowych, co z kolei prowadzi do trwałych i dobrych miejsc pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach. Dotacje na działalność naukową prowadzoną na rzecz przedsiębiorstw i dostarczanie gospodarce rozwiązań technologicznych nowej generacji trafią do sektora nauki zajmującego się wzrostem innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki. Aby umożliwić przedsiębiorstwom tworzenie, transfer i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, program będzie ukierunkowany na szeroko rozumiane otoczenie biznesowe, zwłaszcza o zasięgu ponadregionalnym. Jednocześnie dotrze do instytucji sprzyjających innowacyjności i przedsiębiorczości w biznesie, które jako takie mają największe znaczenie dla całej gospodarki, w

tym sieci tych instytucji, wybitnych ośrodków innowacji oraz organizacji zapewniających środki na innowacyjne przedsięwzięcia. Działania te będą jednym z dziewięciu priorytetów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Celem każdego priorytetu jest zapewnienie finansowania nauki ukierunkowanej na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, warunki rozwoju tej nauki i jej współpracy z biznesem, firmami zdolnymi do komercjalizacji tych rozwiązań, promocja polskich produktów i firm mogących podbić światowe rynki, informatyzacja gospodarki i administracji. Środki na realizację Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka zapewnią Unia Europejska (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – 85%) i Polska (budżet państwa i budżety jednostek samorządu terytorialnego – 15%).

http://rpopodkarpackie.pl/

Previous Wyciskarka Omega Sana – opinie
Next Płyty winylowe dla audiofila. Gdzie je zdobyć?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak znaleźć tłumaczenia karty charakterystyki?

Producenci, importerzy i dystrybutorzy substancji niebezpiecznych dla zdrowia, życia i środowiska naturalnego są zobowiązani do tego, by przygotować kartę charakterystyki substancji niebezpiecznej. Dotyczy to każdego produktu niebezpiecznego wprowadzonego do obiegu.

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak działają agencje zatrudnienia

Jeśli chodzi o zatrudnienie, są dwie strony tej historii. Pracodawcy mówią: „Trudno znaleźć dobrą pomoc”, podczas gdy osoby szukające pracy myślą: „Nie mogę znaleźć tam godnej pracy”. Niezależnie od tego,

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarki atramentowe kontra drukarki laserowe

Pierwsze drukarki były tak zwanymi drukarkami igłowymi, czyli urządzeniami powielającymi mechanizm pracy maszyny do pisania. W drukarkach igłowych mieliśmy igłę, która uderzała o specjalną taśmę i w ten sposób przenosiła

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź