Drukarki atramentowe kontra drukarki laserowe

Drukarki atramentowe kontra drukarki laserowe

Pierwsze drukarki były tak zwanymi drukarkami igłowymi, czyli urządzeniami powielającymi mechanizm pracy maszyny do pisania. W drukarkach igłowych mieliśmy igłę, która uderzała o specjalną taśmę i w ten sposób przenosiła pigment na kartkę, czyli powstawał na niej druk. Był to proces głośny, powolny i wyjątkowo ograniczony. Z czasem powstały drukarki atramentowe, które poprzez specjalne dysze „wypluwały” pigmenty na kartkę tworząc maleńkie kropki zlewającego się koloru. Najnowocześniejsze drukarki to drukarki laserowe, w których specjalny toner przenosi się na kartkę papieru z pomocą światła. Spójrzmy na wszystkie dostępne drukarki Lobos w kategoriach praktycznych. Drukarki igłowe pominiemy ze względu na brak ich praktycznych zalet w XXI wieku.

Drukarki atramentowe

Przyjęło się twierdzić, że drukarki atramentowe to drukarki przeznaczone przede wszystkim do użytku domowego. Związane jest to z tym, e są to urządzenia drukujące stosunkowo powoli, przez co konieczność stworzenia kilkunastu stron dwustronnego wydruku przez drukarki Lobos działające w technologii atramentowej to sporo czasu. Co więcej, jest to też dość spore wyzwanie, ponieważ tusz na papierze musi chwilę zasychać, przez co natychmiastowe poskładanie takiego dokumentu w jedną całość i przekazanie go klientowi skończy się rozmazaniem wydruku.

Skoro wydruk jest powolny i może się rozmazać, czy drukarki Lobos to w ogóle sensowne rozwiązanie do biura? Tak, ale pod warunkiem, że nie będziemy drukować w krótkim czasie dużej ilości dokumentów. Tym bardziej, że tusz do drukarek to jeden z najdroższych płynów na świecie i chociaż jego wykorzystanie jest bardzo małe, przekłada się na wysoki koszt pojedynczego wydruku. Wielką zaletą tego typu technologii jest za to fakt, iż atramentowe drukarki Lobos są stosunkowo tanie, więc można się w nie zaopatrzyć niewielkim kosztem. Opcja drukowania kolorowego nie podnosi zbytnio ceny.

Drukowanie laserowe

Laserowe drukarki Lobos działają z wykorzystaniem specjalnych tonerów, które poprzez wytworzenie ładunków elektrostatycznych przenoszą cząsteczki tonera na kartkę. Następnie pigment jest utwardzany wysoką temperaturą i cieplutka, zadrukowana kartka już po kilku chwilach jest w pełni gotowa do użycia, a uzyskany wydruk jest wyraźny oraz odporny na wszelkiego rodzaju czynniki mechaniczne.

Nietrudno zauważyć, że mamy do czynienia ze znacznie bardziej skomplikowanym mechanizmem, niż jest to w przypadku drukarek atramentowych. Tam drukarka była swoistym malarzem, a tutaj dochodzi do polaryzacji specjalnej powłoki o właściwościach elektrostatycznych, co uzyskiwane jest za pomocą lasera lub coraz częściej listwy LED, po czym polaryzacja musi zostać usunięta, a przeniesiony elektromagnetycznie pigment utrwalony za pomocą wysokiej temperatury. Na koniec trzeba także wyczyścić bęben. Dlatego laserowe drukarki Lobos są wyraźnie droższe. Ich zaletą jest niższy koszt eksploatacji i znakomity czas drukowania kolejnych kartek. Co wybrać? Jak zawsze wszystko zależy od potrzeb biura.

Więcej na http://dualsport.pl/

Previous Tragiczny wypadek w Tarnobrzegu
Next 47-letni mężczyzna utonął w stawie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Nie tylko IT gwarantuje wysokie wynagrodzenia

Najwyższe wynagrodzenia, zarówno pracownikom niższego szczebla, jak i specjalistom oferują branże IT i Business Intelligence. Kierownicy i dyrektorzy mogą zaś liczyć na największe zarobki w obszarach doradztwa, consultingu i prawa. Poza specjalizacją, kluczowym czynnikiem który

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie wyposażenie do gabinetu kosmetycznego?

Liczba gabinetów kosmetycznych w naszym kraju stale się zwiększa. Jest to efekt tego, że coraz więcej osób dba o swoją urodę nie tylko w domowym zaciszu. Zwiększająca się liczba klientów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź