Drukowanie zdjęć – co musisz wiedzieć, aby prawidłowo drukować wysokiej jakości zdjęcia

Drukowanie zdjęć – co musisz wiedzieć, aby prawidłowo drukować wysokiej jakości zdjęcia

Drukowanie zdjęć w domu nie jest trudnym zadaniem. Po pierwsze, nie zapominaj, że zdjęcie na ekranie monitora i na papierze może wyglądać inaczej – może nie być tak jasne i szczegółowe, nie być w tym samym rozmiarze (w końcu niektóre drukarki drukują z ramką, niektóre bez niej). Wielu użytkowników nawet robi wydruk testowy – aby naprawić wady, dostosować wszystko, a dopiero potem wydrukować, ostateczną wersję.

Aby wydruk zdjęć nie był dla ciebie rozczarowaniem, zapisz swoje zdjęcia w formacie .tiff – zwiększy to „wagę” pliku. Najprawdopodobniej musisz to zrobić ręcznie, ponieważ w większości kamer format .jpeg jest obsługiwany domyślnie. A kiedy kompresuje się plik, znacznie obniża to jakość obrazu. Rób zdjęcia w wysokiej rozdzielczości – do drukowania wskazane jest użycie rozdzielczości co najmniej 300 dpi (dotyczy to drukowania w formacie 10×15, inne wymagają jeszcze wyższej rozdzielczości). Zapoznaj się ze wszystkimi funkcjami drukarki fotograficznej. Rzeczywiście, nowoczesne urządzenia drukujące mają wiele przydatnych funkcji do korekcji obrazu przed drukowaniem. Tutaj możesz wybrać funkcję drukowania bez ramki, automatyczną korektę jasności i kontrastu (jeśli istnieje) i wiele więcej.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Możesz również przetwarzać zdjęcia na komputerze przed rozpoczęciem drukowania – pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Bardzo ważnym szczegółem jest papier fotograficzny. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na papier zalecany przez producenta drukarki fotograficznej. Przed drukowaniem wybierz odpowiedni rodzaj papieru, tj. w ustawieniach drukarki musisz wybrać typ załadowany do zasobnika. Nie oszczędzaj na papierze, kupując tani produkt od nieznanego producenta. Musisz kupić papier fotograficzny tylko najlepszej jakości – wtedy otrzymasz zdjęcie, które trudno będzie odróżnić od tego samego wydrukowanego w laboratorium lub studiu. Nie bój się eksperymentować – spróbuj drukować na innym papierze. Efekt wizualny papieru błyszczącego i matowego może się diametralnie różnić. Atrament jest kolejnym ważnym warunkiem drukowania zdjęć wysokiej jakości. Jeśli kupujesz atramenty, zawsze zwróć uwagę na producenta. Pamiętaj – niech zdjęcie wyschnie (najlepiej – 20-30 minut), nie spiesz się, aby umieścić zdjęcie w albumie lub ramce.

Więcej na drukujkrakow.pl

Previous ŚMIERTELNY WYPADEK W PARTYNI
Next Dieta, czy tym razem się uda, od czego zacząć?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

CIĘŻKO POPARZONY MĘŻCZYZNA ZMARŁ W SZPITALU

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło wczoraj w południe w okolicach ul. Kustronia w Rzeszowie. Ciężko poparzony mężczyzna trafił do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy zmarł. Ustalenia wskazują, że

Wiadomości 0 Comments

Dwa tragiczne wypadki na podkarpackich drogach. Zginął rowerzysta i pieszy

Trwa ustalanie okoliczności wypadków, w których śmierć poniosły dwie osoby. W Rożniatach w powiecie mieleckim zginął 63-letni rowerzysta. Dziś nad ranem w Rzeszowie potrącony został pieszy, 34-latek nie przeżył. Policjanci

Wiadomości 0 Comments

OSTATNI DZIEŃ FERII DLA DZIECI Z PODKARPACIA

Dziś ostatni dzień ferii dla dzieci i młodzieży z naszego województwa. To także często dzień powrotów z zimowego wypoczynku. Jednak to nie koniec policyjnych działań związanych z bezpieczeństwem na feriach.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź