Dwa typy suszarek fryzjerskich

Dwa typy suszarek fryzjerskich

Salony fryzjerskie, te nowoczesne, coraz częściej swoim wyposażeniem przypominają niemalże stację kosmiczną. Są naprawdę imponujące i czasami niestety też dość drogie, co dla właścicieli takich salonów fryzjerskich nie jest dobrą informacją. Za jakość trzeba zapłacić, ale na pocieszenie można dodać, że jest to bardzo dobra inwestycja w przyszłość, ponieważ usługi cechujące się wysoką jakością są przez klientów i klientki cenione. Jednym z podstawowych atrybutów salonów fryzjerskich są zawsze suszarki. W praktyce stosuje się ich dwa typy: suszarki ręczne i suszarki hełmowe.

Suszarki ręczne

Chociaż tego typu suszarki kojarzymy przede wszystkim z użytkiem domowym, suszarka ręczna to jak najbardziej suszarka fryzjerska. Jest ona narzędziem niezbędnym w codziennej pracy fryzjera i po prostu wszędobylskim. Bardzo ważne jest jednak, by suszarka fryzjerska i suszarka wykorzystywana w domu nie była tym samym urządzeniem. Dlaczego? Powodów jest tutaj kilka.

Najważniejsza kwestia to jakość wykonania. Najprostsza suszarka fryzjerska tego typu jest urządzeniem o bardzo wysokiej jakości i wytrzymałości. Pracować będzie bowiem długo i często. Suszarka domowa posłuży nam przez kilka lat, kiedy włosy będziemy suszyć od czasu do czasu. Suszarka fryzjerska pracuje codziennie, przez dłuższy czas, a do tego jest to czas kumulowany, czyli kilka minut tera, kilkanaście minut za kwadrans, a potem znowu kolejne kilka minut. Suszarka musi to wytrzymać, przez co suszarka fryzjerska to urządzenie składające się ze specjalnych komponentów.

Co więcej, jakość takiej suszarki musi przejawiać się także w innych kwestiach, w tym na przykład w jednolitości strumienia powietrza. Wiele suszarek domowych podgrzewa powietrze w sposób nierówny lub nie daje regulacji temperatury strumienia powietrza. Fryzjer musi mieć pewność, że powietrze z suszarki ręcznej nie będzie niszczyło włosów, a do tego takie powietrze służy nie tylko do samego suszenia. Suszarka jest narzędziem wykorzystywanym przy modelowaniu włosów i czasami potrzebuje powietrza letniego lub wręcz zimnego. Dobra suszarka fryzjerska powinna oferować możliwość ustawiania temperatury przepływającego powietrza oraz jego siły.

Suszarki hełmowe

Kiedy mówimy o profesjonalnym salonie fryzjerskim, suszarka fryzjerska to dla nas zazwyczaj suszarka hełmowa. Takie suszarki nie są koniecznym wyposażeniem salonów, ponieważ da się pracę zorganizować tak, by ich nie używać. Jest to jednak ograniczenie i niektóre zabiegi, zwłaszcza te z szeroko rozumianego wellness włosów i skóry głowy, nie będą możliwe do przeprowadzenia bez takiej suszarki. Obecnie proste urządzenia tego typu nie są już drogie, ponieważ ich koszt jest  porównywalny z suszarkami ręcznymi najwyższej klasy, ale cały czas zajmują dość sporo miejsca, co stanowi ograniczenie dla niewielkich salonów fryzjerskich.

Zadaniem takiej suszarki jest suszyć włosy w sposób równomierny i bardzo dobrze kontrolowany Posiadają one specjalne płytki nagrzewcze, których ilość i rozmieszczenie zależne są od jakości sprzętu. Lepsza suszarka fryzjerska będzie posiadała sterowanie komputerowe, za pomocą którego będzie można ustawić interesujący nas program, czyli an przykład nakazać suszarce szybkie wysuszenie głowy lub przygotować głowę do niektórych zabiegów farbowania bądź odżywiania skóry głowy. Koniecznie trzeba wybierać urządzenia, które oprócz takiego ogólnego programowania pozwalają też modyfikować programy pracy dla poszczególnego klienta, ponieważ każda osoba ma trochę inne wymagania.

Previous Działanie alkoholu na ludzki umysł
Next Kosmetyki samochodowe Polytop

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarki atramentowe kontra drukarki laserowe

Pierwsze drukarki były tak zwanymi drukarkami igłowymi, czyli urządzeniami powielającymi mechanizm pracy maszyny do pisania. W drukarkach igłowych mieliśmy igłę, która uderzała o specjalną taśmę i w ten sposób przenosiła

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak działają agencje zatrudnienia

Jeśli chodzi o zatrudnienie, są dwie strony tej historii. Pracodawcy mówią: „Trudno znaleźć dobrą pomoc”, podczas gdy osoby szukające pracy myślą: „Nie mogę znaleźć tam godnej pracy”. Niezależnie od tego,

Strefa Biznesu 0 Comments

Papier ksero

Papier ksero jest materiałem eksploatacyjnym i jest używany codziennie i we wszystkich obszarach działalności: w pracy, w szkole, do rysunków, drukowania dokumentów, instrukcji, ogłoszeń, listów. Wybór papieru biurowego A4 jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź