DZIEŃ WIOSNY Z POLICJĄ

DZIEŃ WIOSNY Z POLICJĄ

Uczniowie kilku rzeszowskich szkół spędzili pierwszy dzień wiosny z policjantami. Funkcjonariusze z komendy miejskiej i wojewódzkiej odwiedzili uczniów Zespołu Szkól nr 4 w Rzeszowie. Wspólnie z policjantami gościli tam ratownicy medyczni. W komendzie miejskiej gościła z kolei młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 1. Policjanci zaproponowali uczniom alternatywną formę spędzenia tzw. „dnia wagarowicza”.

Zarówno w Zespole Szkół nr 4 w Rzeszowie, jak i w komendzie miejskiej Policji funkcjonariusze przygotowali dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji. W szkole przy ul. Rejtana konkurs dla najmłodszych zorganizowały funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Każde z dzieci otrzymało drobny upominek i pamiątkowy dyplom. W komendzie miejskiej policjanci „odpytywali” uczniów z wiedzy zapamiętanej podczas prowadzonych zajęć, najaktywniejszych nagradzając upominkami.

Podczas obydwóch spotkań duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły prelekcje przeprowadzone przez techników kryminalistycznych. Technicy opowiadali o swojej pracy, odnajdywaniu i zabezpieczaniu śladów, ilustrując wykłady praktycznymi pokazami.

W spotkaniach uczestniczyli przewodnicy psów policyjnych. Policjanci opiekunowie psów instruowali, jak zachować bezpieczeństwo w przypadku spotkania bezpańskiego czy agresywnego czworonoga. Wrażenie na uczestnikach spotkań wywarły policyjne patrole konne. Najodważniejsi, mimo respektu jaki wzbudzały policyjne konie, podchodzili do zwierząt.

Dla wszystkich atrakcją były pokazy policyjnego sprzętu i wyposażenia. Spędzony z młodzieżą pierwszy dzień wiosny policjanci wykorzystali jak zawsze do rozmowy o bezpieczeństwie.

Previous BYŁ POSZUKIWANY ZA UDZIAŁ W ZABÓJSTWIE, ZOSTAŁ ZATRZYMANY W RZESZOWIE
Next PODPALACZ SAMOCHODÓW ZATRZYMANY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Uchronić przed wychłodzeniem

Jesień i zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Warunki pogodowe z dnia na dzień stają

Wiadomości 0 Comments

OKRADAŁ SWOJEGO PRACODAWCĘ

Mieszkaniec Przemyśla, zatrudniony w jednej z firm w Radymnie, odpowie za kradzież pieniędzy i mienia. 28-latek nie wpłacał uzyskanych od klientów kwot do kasy firmy i nie wydawał paragonów. Gdy

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie alarmu bombowego

Policjanci zatrzymali 23-latka, który może mieć związek z wywołaniem fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna miał zadzwonić do siedziby operatora jednej z sieci komórkowych mieszczącej się w Warszawie, informując o podłożonym ładunku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź