DZIEŃ WIOSNY Z POLICJĄ

DZIEŃ WIOSNY Z POLICJĄ

Uczniowie kilku rzeszowskich szkół spędzili pierwszy dzień wiosny z policjantami. Funkcjonariusze z komendy miejskiej i wojewódzkiej odwiedzili uczniów Zespołu Szkól nr 4 w Rzeszowie. Wspólnie z policjantami gościli tam ratownicy medyczni. W komendzie miejskiej gościła z kolei młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Gimnazjum Nr 1. Policjanci zaproponowali uczniom alternatywną formę spędzenia tzw. „dnia wagarowicza”.

Zarówno w Zespole Szkół nr 4 w Rzeszowie, jak i w komendzie miejskiej Policji funkcjonariusze przygotowali dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji. W szkole przy ul. Rejtana konkurs dla najmłodszych zorganizowały funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Każde z dzieci otrzymało drobny upominek i pamiątkowy dyplom. W komendzie miejskiej policjanci „odpytywali” uczniów z wiedzy zapamiętanej podczas prowadzonych zajęć, najaktywniejszych nagradzając upominkami.

Podczas obydwóch spotkań duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły prelekcje przeprowadzone przez techników kryminalistycznych. Technicy opowiadali o swojej pracy, odnajdywaniu i zabezpieczaniu śladów, ilustrując wykłady praktycznymi pokazami.

W spotkaniach uczestniczyli przewodnicy psów policyjnych. Policjanci opiekunowie psów instruowali, jak zachować bezpieczeństwo w przypadku spotkania bezpańskiego czy agresywnego czworonoga. Wrażenie na uczestnikach spotkań wywarły policyjne patrole konne. Najodważniejsi, mimo respektu jaki wzbudzały policyjne konie, podchodzili do zwierząt.

Dla wszystkich atrakcją były pokazy policyjnego sprzętu i wyposażenia. Spędzony z młodzieżą pierwszy dzień wiosny policjanci wykorzystali jak zawsze do rozmowy o bezpieczeństwie.

Previous BYŁ POSZUKIWANY ZA UDZIAŁ W ZABÓJSTWIE, ZOSTAŁ ZATRZYMANY W RZESZOWIE
Next PODPALACZ SAMOCHODÓW ZATRZYMANY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

OKRADAŁ SWOJEGO PRACODAWCĘ

Mieszkaniec Przemyśla, zatrudniony w jednej z firm w Radymnie, odpowie za kradzież pieniędzy i mienia. 28-latek nie wpłacał uzyskanych od klientów kwot do kasy firmy i nie wydawał paragonów. Gdy

Wiadomości 0 Comments

W wypadku zginął 14-letni rowerzysta

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej w Manasterzu w powiecie przeworskim. 14-letni kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu. Do tragicznego wypadku doszło około godz. 13.30

Wiadomości 0 Comments

Areszt dla sprawców włamań

Policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej jednostki, przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, na terenie województwa mazowieckiego, zatrzymali trzech sprawców włamań do mieszkań. 42-latek i dwaj 47-latkowie, mieszkańcy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź