Jak działają agencje zatrudnienia

Jak działają agencje zatrudnienia

Jeśli chodzi o zatrudnienie, są dwie strony tej historii. Pracodawcy mówią: „Trudno znaleźć dobrą pomoc”, podczas gdy osoby szukające pracy myślą: „Nie mogę znaleźć tam godnej pracy”. Niezależnie od tego, po której stronie medalu jesteś, znalezienie dobrej pracy i pracowników jest trudnym procesem. Jeśli zatrudniasz, jedna oferta pracy może przyciągnąć setki kandydatów. Przeszukiwanie ich w celu znalezienia dobrej pracy jest czasochłonne. Z drugiej strony, łowca pracy może mieć wrażenie, że wysyła CV do czarnej dziury w Internecie, nigdy nie słysząc odpowiedzi.

W jaki sposób przedsiębiorstwa i łowcy pracy mogą przeciąć biurokrację związaną z procesem zatrudniania? Wiele firm korzysta z usług agencji zatrudnienia, aby złagodzić ten proces. Agencja pracy to firma zatrudniona przez firmę w celu zaspokojenia jej potrzeb kadrowych. Agencje zatrudnienia znajdują ludzi do obsadzenia wszystkich rodzajów stanowisk, od tymczasowych po pełnoetatowe, w wielu dziedzinach kariery. Niezależnie od tego, czy firma potrzebuje pielęgniarki, asystenta administracyjnego, menedżera czy stolarza, agencja zatrudnienia może znaleźć odpowiedniego pracownika.

Zarówno publiczne, jak i prywatne agencje pośrednictwa pracy pomagają w zatrudnianiu pracowników. W Stanach Zjednoczonych jedną z głównych publicznych agencji zatrudnienia jest Amerykański Departament Pracy i Administracji Szkoleniowej (U.S. Department of Labor Employment and Training Administration). Agencja ta zapewnia usługi i narzędzia do poszukiwania pracy dla pracowników za pośrednictwem zasobów internetowych i sieci biur na terenie całego kraju. Promuje ona pracę w sektorze publicznym i prywatnym, łącząc się z krajowymi i stanowymi bankami pracy.

Prywatne agencje zatrudnienia pomagają również w umieszczaniu pracowników, zwłaszcza w sektorze prywatnym. Te agencje zatrudnienia zazwyczaj specjalizują się w jednej z trzech dziedzin:

  • usługi pośrednictwa personalnego
  • usługi kadrowe, zwane również usługami pomocy tymczasowej
  • firmy executive search

Mówi się, że te firmy codziennie zabierają do pracy miliony ludzi. W rzeczywistości, w przemyśle pracy tymczasowej i kontraktowej, ponad dwa miliony ludzi jest zatrudnionych przez firmy zatrudniające pracowników każdego dnia roboczego, a firmy zatrudniające pracowników zatrudniają 8,6 miliona pracowników tymczasowych i kontraktowych każdego roku . Więc, co właściwie robią te agencje zatrudnienia? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego są one nieocenionym źródłem informacji zarówno dla pracodawców, jak i pracowników.

Dla pracodawców, agencja pracy może zabrać cholerną pracę z zasobów ludzkich. Obsadzenie otwartego stanowiska wymaga czasu i pieniędzy. American Staffing Association szacuje, że zatrudnienie pracownika może kosztować od 7 do 20 procent wynagrodzenia na danym stanowisku i zająć od 30 do 45 dni. Dla niektórych firm może to być bardzo kosztowne, więc warto poświęcić trochę czasu na zatrudnienie pracownika w agencji pracy tymczasowej.

Kiedy firma potrzebuje konkretnej osoby do pracy, będzie kontraktować się z firmą świadczącą usługi pośrednictwa personalnego, zwaną również firmą rekrutacyjną. Rekruter obsługuje proces wyszukiwania i dopasowuje pracownika do danego stanowiska, ustawiając potencjalnych kandydatów, którzy rozmawiają z firmą. Na stanowiska kierownicze wyższego szczebla firma może zdecydować się na zatrudnienie firmy executive search, znanej również jako headhunter. Firma executive search działa na podstawie umowy o pracę zawartej z firmą rekrutacyjną i stosuje ustalony kodeks standardów w celu identyfikacji i umieszczania pracowników na tych bardzo widocznych stanowiskach.

Kiedy firma potrzebuje tylko wakacji lub kogoś do pracy na kilka miesięcy, korzysta z agencji pośrednictwa pracy. Agencje kadrowe zapewniają wykwalifikowanych pracowników do pracy tymczasowej lub kontraktowej. Niektórzy pracodawcy wykorzystują również agencje pośrednictwa pracy jako osoby rekrutujące na stanowiskach zwanych „tymczasowymi”, co oznacza, że dane stanowisko jest tymczasowe, ale może prowadzić do powstania stałego stanowiska, jeśli pracownik i firma są dobrze dopasowane.

Dla osób poszukujących pracy agencja pracy może być przepustką do podjęcia tej pracy w pełnym wymiarze godzin. Publiczna służba zatrudnienia jest bezpłatna i oferuje wiele narzędzi. Rekrutujący mogą otworzyć drzwi do stanowisk, które mogą nie być łatwe do znalezienia na własną rękę. Firmy rekrutacyjne pozwalają na wypróbowanie różnych firm i branż, a także są świetne dla tych, którzy szukają pracy krótkoterminowej lub w niepełnym wymiarze godzin.

Kolejną korzyścią płynącą z korzystania z agencji pracy jest dostęp do szkoleń. Wiele agencji pracy oferuje bezpłatne szkolenia w zakresie różnych narzędzi do budowania umiejętności, takich jak programy komputerowe i umiejętności obsługi komputera. Osoby, które skorzystają z tych umiejętności, mogą zbudować swoje życiorysy, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi dla agencji zatrudnienia.

Jak uzyskać pracę przez agencję HR

Niektóre osoby poszukujące pracy nie chcą korzystać z usług agencji pośrednictwa pracy, ponieważ uważają, że agencje te zapewniają jedynie wstępne, tymczasowe zatrudnienie. Inni uważają, że agencje nigdy nie zapewniają świadczeń dla pracowników. Nic z tego nie jest prawdą.

Osoba poszukująca pracy może skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy (zwanej również agencją pracy lub firmą rekrutacyjną) w celu znalezienia szerokiej gamy miejsc pracy, w tym pracy stałej, w wielu branżach. Agencje pośrednictwa pracy zatrudniają wszystkich, od pracowników początkujących po dyrektorów generalnych. Dowiedz się, czym jest agencja personalna i jak z niej skorzystać, aby znaleźć odpowiednią dla siebie pracę.

Jak działa agencja HR?

W agencji pracy tymczasowej firmy płacą jej za znalezienie pracowników. Osoby poszukujące pracy mogą aplikować na konkretne stanowiska za pośrednictwem agencji pośrednictwa pracy lub po prostu skontaktować się z agencją pośrednictwa pracy poszukującą pracy. Agencja przeprowadza rozmowy z osobami poszukującymi pracy i umieszcza je na odpowiednich stanowiskach. Zazwyczaj agencja płaci następnie wybranemu kandydatowi za pracę w firmie klienta.

Jeżeli przedsiębiorstwo postanowi zatrudnić osobę poszukującą pracy na stałe, agencja pracy tymczasowej nie będzie jej już wypłacać wynagrodzenia. Zamiast tego pracownik otrzymuje wynagrodzenie od przedsiębiorstwa.

Korzyści

Korzystanie z agencji pośrednictwa pracy w celu znalezienia pracy przynosi wiele korzyści. Niektóre z nich to między innymi:

To jest darmowe

Ponieważ firma (a nie osoba poszukująca pracy) jest klientem, nie musisz płacić, aby być branym pod uwagę za pracę w agencji.

Oni szukają dla ciebie pracy

Kiedy zapiszesz się do pracy w agencji pośrednictwa pracy, zapytają Cię o Twoje umiejętności i doświadczenie oraz dadzą Ci znać, czy mają pracę, która może być dla Ciebie odpowiednia. Możesz również szukać pracy na ich wewnętrznej stronie internetowej. Często wiedzą oni o ofertach pracy, które nie są dostępne na innych stronach internetowych. Jest to świetny sposób, aby uzyskać pomoc w znalezieniu ofert pracy.

Jest odmiana

Można tu znaleźć agencje kadrowe, które specjalizują się w prawie każdej branży. Można również znaleźć różne rodzaje stanowisk w ramach prawie każdej agencji pośrednictwa pracy. Oferty pracy obejmują zarówno stanowiska bardzo krótkookresowe (zaledwie kilka tygodni), jak i stałe.

Często istnieją benefity

Niektóre agencje pracownicze zapewniają świadczenia po przepracowaniu przez pracowników określonej liczby dni lub godzin. Świadczenia te mogą obejmować ubezpieczenie zdrowotne, program emerytalny, a nawet zwrot kosztów nauki (lub wszystkie trzy).

Dają ci informację zwrotną

Większość agencji pośrednictwa pracy udziela Ci informacji zwrotnych podczas całego procesu ubiegania się o pracę. Mogą one udzielić Ci wskazówek, jak zrewidować swoje CV lub udzielić porad, jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną. Ten rodzaj bezpłatnej informacji zwrotnej jest nieoceniony.

Rodzaje dostępnych miejsc pracy

Niektórzy uważają, że agencje zatrudnienia wypełniają tylko tymczasowe stanowiska sekretarskie i administracyjne, ale tak nie jest. Prawie w każdej branży można znaleźć pracę za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej.

Niektóre agencje kadrowe (m.in. Kelly Services i Adecco) współpracują z różnego rodzaju firmami, inne specjalizują się w poszczególnych branżach. Na przykład, Medical Solutions koncentruje się na pracy w służbie zdrowia. TEKsystem współpracuje z firmami zatrudniającymi pracowników IT.

Agencje oferują również prace, które trwają przez różny okres czasu. Należą do nich:

Praca tymczasowa

Firmy często poszukują tymczasowych pracowników do pomocy podczas nieobecności pracownika, jego urlopu lub w okresie intensywnej pracy. Czasami zatrudniają pracowników tymczasowych do realizacji konkretnego projektu. Te tymczasowe prace trwają od kilku tygodni do wielu miesięcy.

Praca w systemie Temp-to-Hire

Znane również jako praca tymczasowa, stanowiska te rozpoczynają się jako praca tymczasowa, aby firma mogła poznać pracownika na próbę. Następnie, jeśli firma jest zadowolona z pracy pracownika, prawdopodobnie zatrudni go bezpośrednio. Podczas gdy agencja pracy tymczasowej z reguły płaci za pracownika w fazie tymczasowej, przedsiębiorstwo przejmuje jego wynagrodzenie, gdy pracownik zostanie zatrudniony w pełnym wymiarze godzin.

Stałe miejsca pracy

Niektóre agencje zatrudnienia zatrudniają kandydatów na stałe stanowiska w firmach. W takich sytuacjach agencja pracuje bardziej jak tradycyjny rekruter, wyszukując, przeprowadzając rozmowy kwalifikacyjne i wybierając kandydatów do firmy. W tym przypadku firma płaci agencji wynagrodzenie. Jeśli firma zatrudnia pracownika, płaci mu za niego.

Więcej informacji na: https://twojaagencjahr.pl/

Previous Rodzaje aparatów ortodontycznych
Next Jaką symbolikę ma szafir?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie wyposażenie do gabinetu kosmetycznego?

Liczba gabinetów kosmetycznych w naszym kraju stale się zwiększa. Jest to efekt tego, że coraz więcej osób dba o swoją urodę nie tylko w domowym zaciszu. Zwiększająca się liczba klientów

Strefa Biznesu 0 Comments

Szlifierka oscylacyjna marki Festool: czy warto ją kupić?

Szlifierki oscylacyjne to rodzaj cieszących się ogromną popularnością elektronarzędzi. Na rynku dostępne są więc te narzędzia w bardzo różnych cenach i pochodzące od bardzo różnych producentów. Do tych, na które

Strefa Biznesu 0 Comments

Polska największym w Europie eksporterem stolarki otworowej

W Polsce produkuje się około 8 mln sztuk drzwi rocznie, a wartość sprzedaży sięga 2,5 mld zł. Przeciętny klient na zakup pojedynczej sztuki wydaje od 300 zł do nawet 6

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź