Jak wybrać odpowiedni dla siebie smartfon

Jak wybrać odpowiedni dla siebie smartfon

Dotarłeś do końca swojej umowy komórkowej? Gotowy do uaktualnienia? Masz większy wybór niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o wybór nowego smartfonu. Ale oznacza to również przesiewanie specyfikacji, marek i modeli, które mogą być przytłaczające. Jesteśmy tu, by to dla ciebie uprościć.

Aby uczynić tę poradę tak uniwersalną, jak to tylko możliwe, przestaliśmy zalecać poszczególne telefony, ale powinieneś być w stanie skorzystać z poniższych wytycznych, aby dokonać świadomego wyboru o tym, jakie telefony są obecnie na rynku.

iOS vs. Android

Dla niektórych z nich platforma programowa, na której działa ich nowy telefon, to wszystko, co wybrali. Dla innych nie ma to prawie żadnego znaczenia. Mogły istnieć znaczne różnice wiele lat temu, ale dziś, iOS i Android są bardziej podobne niż kiedykolwiek. W końcu od lat pożyczają od siebie funkcje.

Większość Twoich ulubionych aplikacji, od Facebooka po Spotify, będzie działać w obu przypadkach. I każda z nich oferuje te same podstawowe funkcje, które pozwalają Ci robić wszystko, co chciałbyś robić na nowoczesnym smartfonie.

To powiedział, że Android pozostaje bardziej konfigurowalny mobilny system operacyjny. Jeśli chcesz, możesz zmienić małe rzeczy, takie jak domyślna aplikacja do wysyłania wiadomości tekstowych lub przeglądarka, albo wyjść all-out, zmieniając każdą ikonę i widżet, aby stworzyć prawdziwie spersonalizowany interfejs. Aplikacje mogą również łączyć się z głębszymi częściami telefonu i przejmować nad nim większą kontrolę.

Jednym z przykładów jest ekran rejestratora apps, z których jest kilka dla systemu Android. Oprócz własnego, wbudowanego narzędzia Apple, nie znajdziesz żadnych takich aplikacji na iOS – po prostu nie mają one niezbędnego dostępu do przechwytywania tego, co jest na ekranie. Każda aplikacja jest zbudowana w oparciu o szereg uprawnień, aby zobaczyć swoją lokalizację, korzystać z mikrofonu telefonu, i tak dalej i być w stanie nagrać to, co jest na ekranie, podczas gdy inne aplikacje są uruchomione jest coś Apple nie pozwala aplikacji iOS żądać.

Na lepsze lub na gorsze, Apple iOS jest bardziej ograniczony w tym, co pozwala aplikacjom i użytkownikom robić w iPhone’ach. Jego fani powiedzieliby, że to sprawia, że doświadczenie jest bardziej płynne, podczas gdy jego krytycy powiedzieliby, że jest zbyt restrykcyjny. Na przykład, można zainstalować Outlook i Gmail na iPhone, ale po dotknięciu kontaktu, aby wysłać e-mail, aplikacja, która faktycznie otwiera się zawsze będzie Apple Mail.

iPhone’y są też zaprojektowane do współpracy przede wszystkim z innymi urządzeniami Apple, takimi jak MacBooki czy Apple Watch. Ale nadal możesz łatwo zsynchronizować telefon z iTunes w systemie Windows lub używać go bez komputera. Aby wybrać między Androidem a iPhone’em, musisz też pomyśleć o innych aplikacjach i platformach, których używasz.

Pomimo niektórych debat można przeczytać online, Android i iOS są w dużej mierze neck-and-neck pod względem wydajności i funkcji. Jednak każdy ma swoje własne odczucia i sposób pracy. Więc jeśli jesteś już na jednej platformie lub drugiej, spróbuj złapać telefon przyjaciela na 10 minut, aby zobaczyć, jak wygląda druga strona.

Zdecyduj, czy chcesz zostać z tym, co masz, czy zmienić to na lepsze

Chyba, że jesteś tylko na tyle stary, aby dostać swój pierwszy telefon, wybierając między Androidem i iOS jest mniej o porównanie tych dwóch i więcej o rozważenie, czy to jest warte wysiłku, aby przełączyć. Nic dziwnego, że Apple i Google chcą zablokować użytkowników do swoich aplikacji i usług tak mocno, jak to możliwe.

Jeśli jesteś mocno zainwestowany w ekosystem Google (Gmail, Google Drive, Google Photos, i tak dalej), przełączanie między Android i iOS jest dość proste, niezależnie od tego, w którym kierunku idziesz, ponieważ wszystkie aplikacje Google są dostępne na obu platformach. Wystarczy zainstalować aplikacje Google na swoim nowym telefonie i już możesz jechać.

Jeśli już spędziłeś długi czas po stronie Apple’a, jednak przejście na Androida może być prawdziwym bólem głowy. Będziesz musiał wydobyć się z iMessage, na przykład, i żaden z filmów lub programów, które kupiłeś na iTunes będzie działać na Androida, aby je obejrzeć, trzeba będzie korzystać z iTunes na komputerze, iPadzie lub Apple TV.

Aby było jasne, nie jest niemożliwe, aby przełączyć się z iPhone’a na telefon z systemem Android, ale może to być trudne, jeśli nie korzystasz już z wielu usług Google na swoim urządzeniu Apple. To w dużej mierze zależy od tego, jak mocno jesteś przywiązany do różnych usług Apple, takich jak iCloud i Apple Mail, ponieważ nie masz tych aplikacji na Androida. Jedną z głównych aplikacji Apple, które masz na platformie Google, jednak jest Apple Music.

Jeśli dokonujesz aktualizacji z istniejącego telefonu, najłatwiejszą decyzją jest często po prostu trzymać się tego, co wiesz. Proces będzie szybszy, a zarówno iOS, jak i Android pozwolą Ci ustawić nowy telefon ze starego, co oznacza, że możesz bezboleśnie przenieść wiele swoich rzeczy na nową słuchawkę.

Zalecamy również sprawdzenie, co może zaoferować druga strona, na wypadek gdyby jakaś nowa funkcja lub funkcja wpadła Ci w oko, lub po prostu wolisz interfejs. Jeśli właśnie kupiłeś MacBooka i Apple TV, może warto przejść na iPhone’a lub przejść na system Android, jeśli zauważysz, że najczęściej korzystasz z aplikacji Google na swoim iPhone’ie.

Zarówno Apple, jak i Google chcą oczywiście zachęcić Cię do przyjścia na ich stronę ogrodzenia. Apple ma Przenieś się do aplikacji iOS dla systemu Android, podczas gdy Google hostuje Przełącznik do Android strony, która pokazuje, jak przenieść wiele swoich rzeczy nad z pomocą Google Drive. Zarówno okładki zdjęć, kontaktów i wpisów w kalendarzu.

Sprawdź specyfikacje

Specyfikacje smartfonów są zasadniczo podobne do specyfikacji komputerów: Procesor kontroluje, jak szybko telefon może „myśleć”, pamięć RAM (pamięć o dostępie losowym) określa, o ile telefon może myśleć na raz, a przestrzeń dyskowa to ilość miejsca, jaką zapewnia na aplikacje, muzykę, gry i inne pliki. Jednak wraz z rozwojem usług transmisji strumieniowej w chmurze, takich jak Netflix i Spotify, przestrzeń dyskowa nie jest tak ważna, jak kiedyś.

Ponadto, masz rozmiar i rozdzielczość ekranu. Mają one wpływ na ostrość obrazów i tekstu na ekranie, a także na łatwość trzymania telefonu w jednej ręce. Opcje dla małych rąk maleją, ponieważ trend wydaje się być dla coraz większych ekranów, pchając telefony bliżej terytorium tabletu. Mimo to, istnieją sposoby, aby korzystać z tych większych telefonów z jednej ręki, jeśli naprawdę trzeba.

Ale jeśli nie idziesz do bardzo niskobudżetowego końca rynku, lub ultra-premium high-end, specyfikacje smartfonów nie mają większego znaczenia – znacznie mniej niż na laptopie. Każdy nowoczesny telefon może działać na Facebooku i Instagramie, a ty nie musisz łamać banku na najnowszy sprzęt, chyba że chcesz najwyższej klasy gry i intensywne aplikacje, takie jak edytory wideo, aby uruchomić na najwyższych obrotach.

Przejdź na stronę: http://huaweihonor.pl/ żeby wybrać telefon dla siebie.

Previous Jaką symbolikę ma szafir?
Next Sposób na odchudzanie: sok z wyciskarki

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Rehabilitacja po farmakomanii

Po fizycznym lub emocjonalnie traumatycznym czasie wiele osób otrzymuje od lekarza pierwszego kontaktu leki przeciwbólowe, aby zapewnić bardzo potrzebną ulgę. Jednak z czasem użytkownik może uzależnić się od środków przeciwbólowych

Life&Style 0 Comments

Dieta, czy tym razem się uda, od czego zacząć?

Od poniedziałku zaczynam, od nowego roku, od pierwszego…znasz to? Bardzo wiele osób planuje odchudzanie, jednak im bardziej odległą datę wybierają, tym mniejsze szanse na realizację. Dlatego warto zastanowić się nad

Life&Style 0 Comments

Płyty winylowe dla audiofila. Gdzie je zdobyć?

Jeszcze kilkanaście lat temu z pewnością trudno byłoby nam uwierzyć, że winyle mają szansę na powrót do łask. Trudno było prognozować taki scenariusz w czasach, w których problemem nie jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź