Jaka umywalka do łazienki?

Jaka umywalka do łazienki?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki jest umywalka. Wpływa ona nie tylko na funkcjonalność, ale również wystrój wnętrza. Na jaką umywalkę warto się zatem zdecydować, aby była praktyczną ozdobą pomieszczenia?

Jaka umywalka sprawdzi się najlepiej?

Jaka umywalka sprawdzi się najlepiej? Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych umywalek, iż wybór tej najlepiej odpowiadającej naszym potrzebom może być nie lada wyzwaniem. Co zatem warto wziąć pod uwagę, aby ułatwić sobie podjęcie decyzji? Przede wszystkim to, iż umywalka musi mieć odpowiednie wymiary, dostosowane nie tylko do naszych potrzeb, ale również wielkości łazienki. W ten sposób będziemy mogli z niej swobodnie korzystać.

Zbyt mała umywalka będzie po prostu niewygodna, zwłaszcza jeżeli chciałyby z niej korzystać dwie osoby naraz. Zbyt duża z kolei nie spełni swojej funkcji i będzie niepotrzebnie zabierać wolną przestrzeń. Przyjmuje się, iż minimum wymiarowe, zapewniające wygodę użytkowania wynosi 50×40 cm.

Przy wyborze umywalki pamiętajmy jednak o zasadach: im jest ona węższa, tym powinna być głębsza oraz im jest płytsza, tym powinna mieć większą szerokość. Tylko wówczas będzie w pełni funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu.

Wybierając umywalkę, zwróćmy uwagę przede wszystkim na sposób montażu. Analizując ten aspekt, wyróżnić można trzy zasadnicze grupy umywalek:

  • tradycyjne – montuje się je na ścianie, a dodatkowo są osłonięte postumentem, półpostumentem lub mają ozdobny syfon. Sprawdzają się we wnętrzach klasycznych. Jednak ich wadą jest to, iż znajdujące się pod nimi miejsce bardzo trudno zagospodarować,
  • meblowe – również mocuje się je do ściany, jednak pod umywalką stawia się lub wiesza dopasowaną do jej kształtu szafkę (stelaż lub regał). Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy miejsce do przechowywania kosmetyków i środków czystości,
  • blatowe – w tym przypadku mamy do czynienia z trzema możliwościami:
  • umywalki nadblatowe – stawia się je na blacie, dzięki czemu pod spodem mamy sporo miejsca na kosmetyki i środki czystości,
  • umywalki wpuszczane w blat – zwykle wówczas część umywalki wystaje, reszta zaś wchodzi pod spód, co wciąż zapewnia sporo miejsca pod spodem, które możemy wykorzystać do przechowywania,
  • umywalki podblatowe – górna krawędź umywalki jest umiejscowiona równolegle do blatu. Do zagospodarowania mamy przestrzeń wokół umywalki.

To, jakie rozwiązanie wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji, a także stylu, w jakim urządzamy łazienkę. W nowoczesnych wnętrzach szczególnie dobrze prezentować będą się umywalki nadblatowe, stanowiąc ozdobę pomieszczenia. W klasycznych łazienkach zaś warto zamontować umywalkę z postumentem lub meblową.

Istotny jest również materiał, z którego umywalka została wykonana. Największą popularnością cieszy się biała ceramika. Coraz chętniej sięga się również po niezwykle efektowne umywalki drewniane. W nowoczesnych łazienkach stosuje się także umywalki wykonane ze specjalistycznego szkła. Spotkać można też warianty marmurowe, jednak są one dosyć drogie, przez co częściej wybierane są umywalki konglomeratowe (kompozytowe), które są tworzone na bazie naturalnych kamieni.

Wybierając umywalkę, warto zwrócić uwagę na jej kształt i formę. Aspekty te muszą współgrać z aranżacją wnętrza. Na rynku dostępne są umywalki okrągłe, półokrągłe, kwadratowe, prostokątne. Każdy zatem znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb i preferencji, a także stylu, w jakim chcemy urządzić łazienkę.

Ważnym aspektem wpływającym na to, jak będzie wyglądała umywalka, jest bateria umywalkowa. Musi ona być przede wszystkim funkcjonalna, jednak ważne jest także to, aby pełniła rolę dekoracyjną. Z tego względu przy jej wyborze warto kierować się względami estetycznymi.

Na rynku znajdziemy szereg umywalek różnego typu. Wybierając odpowiedni wariant, należy przede wszystkim dopasować jego wymiary do metrażu pomieszczenia, zaś kształt i forma powinny współgrać ze stylem, w jakim chcemy urządzić łazienkę. Tylko wówczas będzie w pełni funkcjonalne, a zarazem eleganckie rozwiązanie.

Previous Co warto zobaczyć i zjeść w Rzeszowie?
Next Rusza akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

119 NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW ŚLUBOWAŁO „STRZEC BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA I JEGO OBYWATELI…”

119 nowo przyjętych policjantów wzmocni szeregi Podkarpackiej Policji. Dziś, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, komendantów miejskich i powiatowych, władz wojewódzkich i samorządowych oraz swoich najbliższych złożyli ślubowanie. Po

Wiadomości 0 Comments

RZESZOWSCY POLICJANCI OTRZYMALI HARLEYA-DAVIDSONA

Dzisiaj na Rynku odbyło się uroczyste przekazania rzeszowskim policjantom nowego motocykla. Jednoślad zakupiony został ze środków Urzędu Miasta Rzeszowa. Przekazany przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, Harley-Davidson będzie służył policjantom z

Wiadomości 0 Comments

Policjant zatrzymał mężczyznę, który nielegalnie przekroczył granicę

Policjant z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego lubaczowskiej komendy, będąc na dniu wolnym, zatrzymał mężczyznę, który nielegalnie przekroczył granicę. Jak się okazało był to obywatel Turcji, który chciał się dostać do Niemiec. Z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź