Meble barberskie – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu

Meble barberskie – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu

Barber shopy stały się już stałym elementem polskich miast. Jest to branża, która jeszcze 10 lat temu praktycznie nie istniała. To panie słynęły ze spędzania wielu bezproduktywnych godzin na fryzjerskim fotelu, a większość mężczyzn ograniczała dbanie o fryzurę do krótkiego „maszynką na centymetr”. Dziś sprawy mają się zupełnie inaczej.

Idąc ulicami przeciętnego polskiego miasta, można odnieść wrażenie, że barberów – czyli męskich fryzjerów – jest dziś więcej niż tych, których oferta skierowana jest do kobiet. Polacy zaczęli dbać o swój wygląd, starają się mieć nie tylko atrakcyjną fryzurę na głowie, ale też idealnie przystrzyżoną brodę i wąsy. Dla większości z nich efekt jest niesamowity i potrafi bardzo odmienić wizerunek takiego człowieka.

Na tej modzie co rusz starają się wybić kolejne salony specjalizujące się w usługach dla Panów. Podstawowym wyposażeniem takiego miejsca – oprócz naturalnie brzytw i maszynek – są meble barberskie.

Meble barberskie – liczy się klimat

Wydawać się może, że meble w miejscu, w którym „robimy fryzurę” muszą być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. I tak rzeczywiście jest. Klient na fotelu spędza nierzadko ponad godzinę. Jeśli ten jest słabej jakości, może być niewygodny.

Jednocześnie takie krzesło potrzebuje mieć duży zakres regulacji, tak aby osoba strzygąca klienta mogła dopasować go zarówno do swojego wzrostu jak i do aktualnie wykonywanej czynności. Na innym poziomie „robi się” brodę, a na innym głowę.

Nie należy jednak zapominać o tym w jaki sposób pozycjonują się takie miejsca. Najczęściej są to typowe męskie jaskinie, do których żadna kobieta (oprócz fryzjerek) nie ma wstępu. Właściciele barberów starają się budować odpowiedni klimat takiego lokalu. I odpowiednio dobrane meble z pewnością są w stanie pomóc w osiągnięciu takiego celu.

Co wpływa na szeroko pojęty klimat i jakie meble barberskie wybrać wyposażając swój salon?

  1. Lustra – druga najważniejsza rzecz, zaraz po fotelach. Muszą być ogromne, najlepiej na całą ścianę.
  2. Oświetlenie – na tyle jasne, żeby osoba pracująca nad naszą fryzurą wszystko dobrze widziała i na tyle ciemne, żeby w danym miejscu panował odpowiedni nastrój.
  3. Kanapy dla oczekujących. Bardzo ważna sprawa. Nie można sobie pozwolić na zakup prostych krzeseł rodem z przychodni lekarskich. Oczekujący na swoją kolej mężczyźni muszą już na tym etapie doświadczyć luksusu i odpowiedniego poziomu komfortu.
  4. Szafy i regały. Pozornie nic wielkiego, ale nawet odpowiednia okleina pozwala odmienić mebel i nadać mu odpowiedni charakter.
  5. Dodatki – poroże na ścianie? Dlaczego nie. Obrazy z półnagimi kobietami? Jeśli będą to akty wykonane ze smakiem, na pewno dodadzą charakteru naszemu lokalowi.
  6. Recepcja – lada dla recepcjonistki też powinna się wyróżniać i jednocześnie pasować do całej reszty. Często wykonywana jest na indywidualne zamówienie.
  7. Gadżety. W barber shopach często możemy spotkać np. piłkarzyki albo telewizor wraz z konsolą. Pomagają się one odprężyć facetom czekającym na swoją kolej.

Podsumowanie

Wyposażając swój salon pamiętaj o tym, aby wszystkie te elementy były dobrane ze smakiem i stanowiły spójną całość. Jeśli nie jesteś pewien, że zrobisz to dobrze, pomyśl o zatrudnieniu architekta wnętrz.

Previous Meble biurowe - o czym trzeba pamiętać?
Next Tragiczny wypadek w Rzeszowie na ul. Krakowskiej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI Z ODDZIAŁU PREWENCJI W RZESZOWIE RATOWALI RANNYCH W KARAMBOLU POD GARWOLINEM

To był praktyczny sprawdzian umiejętności ratowniczych, który policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie bez wątpienia zdali. Jadąc kolumną policyjnych radiowozów do Warszawy, byli świadkami karambolu z udziałem sześciu pojazdów.

Wiadomości 0 Comments

33-latek odpowie za sharing

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, przerwali po raz kolejny proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Za „sharing” odpowie mieszkaniec powiatu lubaczowskiego, który poprzez sieć internetową

Wiadomości 0 Comments

CIĘŻKO POPARZONY MĘŻCZYZNA ZMARŁ W SZPITALU

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło wczoraj w południe w okolicach ul. Kustronia w Rzeszowie. Ciężko poparzony mężczyzna trafił do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy zmarł. Ustalenia wskazują, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź