Nowe ułatwienia rozliczenia pit 2017

Nowe ułatwienia rozliczenia pit 2017

Rozliczenie pit 2017 będzie dla wielu podatników jeszcze prostsze niż w latach poprzednich dzięki wprowadzanym przez Ministerstwo Finansów ułatwieniom.

Zapowiadane zmiany w rozliczeniu pit 2017

Resort finansów zapowiada wprowadzenie zmian ułatwiających rozliczenie z fiskusem osób, które uzyskują dochody za pośrednictwem płatników. Działająca już usługa wstępnie wypełnionego zeznania będzie rozszerzona. We wstępnie wypełnionych deklaracjach będą uwzględnione, na wniosek podatnika, ulgi podatkowe, preferencyjne rozliczenie razem z małżonkiem lub z dzieckiem, wyższe koszty uzyskania przychodów, wniosek o przekazanie 1% dla organizacji pożytku publicznego.

Ułatwienia mają wejść w życie już w połowie marca 2017 roku. Dzięki temu wielu podatników będzie zwolnionych z rozliczenia pit 2017, wyręczy ich urząd skarbowy.

Wnioski o rozliczenie składane elektronicznie

Aby skorzystać z rozliczenia pit 2017 przez administrację podatkową, podatnik musi złożyć wniosek oraz odpowiednie oświadczenia o uprawnieniach do korzystania z przywilejów podatkowych i chęci obdarowania OPP 1% swojego podatku. Już samo złożenie wniosku traktowane będzie jako wywiązanie się podatnika z obowiązku rocznego rozliczenia pit.

Wnioski takie można bedzie składac wyłącznie drogą elektroniczna przez stronę internetową Ministerstwa Finansów, portale podatkowe oraz bankowość elektroniczną. Wykorzystanie systemów bankowości elektronicznej do składania wniosków jest już stosowane do wypłat z programu 500+ i resort finansów liczy na ich popularność w przypadku przyjmowania zgłoszeń o rozliczenie pitów.  Obecnie kompatybilne z elektronicznym systemem administracji państwowej e-PUA. jest  ING Bank Śląski, Millenium i PKO BP, ale inne banki są też gotowe podjąć się nowego zadania.

Rozliczenie pit 2017 przez urząd skarbowy

Urząd skarbowy, który otrzyma wniosek, przygotuje w ciągu pięciu dni i powiadomi o tym podatnika droga mailową. Podatnik nie musi akceptować rozliczenia. Jeśli do momentu upływu terminu złożenia zeznania nie zgłosi żadnych uwag, organ skarbowy przyjmie to za akceptację.

Możliwe będzie wprowadzenie zmian w przygotowanym przez skarbówke rozliczeniu, jeśli podatnik uzna to za konieczne. Deklaracje takie można również korygować, tak samo jak złożone samodzielnie, w przypadku zaistnienia okoliczności wymagających zmiany w zeznaniu.

Rozliczenie pit 2017  z programem

Podatnicy, którzy uzyskują przychody nie tylko za pośrednictwem płatników ze źródeł położonych na terytorium RP i roczne rozliczenie pit składają na innych niż PIT 37 i PIT 38 drukach nie będą mogli skorzystać z formularzy wypełnionych wstępnie przez administrację podatkową. W przypadku składania PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-39 najlepszym rozwiązaniem będzie dobry program, który pomoże wykonać roczne rozliczenie pit 2017 online w kilka minut. Rozliczenie pit online nie wymaga zgłoszenia w urzędzie skarbowym.

W kazdej chwili można skorzystać z programu PITax.pl Łatwe podatki, który pozwala na  wypelnienie deklaracji podatkowych na komputerze, laptopie, palmtopie, a nawet telefonie komórkowym. Proste pytania stawiane przez aplikację nie wymagają od nas wiedzy podatkowej, nie musimy dociekać, jakie ulgi nam przysługują, jakich odliczeń możemy dokonać, znać progów podatkowych i stawek podatku. Na podstawie naszych odpowiedzi  program znajduje najlepsze rozwiązania i automatycznie wykonuje wszystkie obliczenia. Po wysłaniu formularza pit elektronicznie z urzędu skarbowego online  otrzymamy Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Rekomendujemy ten program.

Program PIT od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

Previous ALARM SPŁOSZYŁ WŁAMYWACZY
Next POLICJANCI ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Śmiertelne potrącenie przez pociąg

Policjanci pracują na miejscu wypadku, do którego doszło na torach kolejowych w okolicach ul. Miłocińskiej w Rzeszowie. Mężczyzna prawdopodobnie wbiegł wprost przed pociąg pospieszny. Został potrącony, w wyniku doznanych obrażeń

Wiadomości 0 Comments

KOLEJNA AKCJA RATUNKOWA NA JEZIORZE SOLIŃSKIM

Policjanci ratowali turystki, które pływały kajakami po Jeziorze Solińskim. Gwałtowna burza uniemożliwiła im dotarcie do brzegu. Jedna z kobiet wpadła do wody, wymagała natychmiastowej pomocy. Mieszkanki Krakowa zostały bezpiecznie przewiezione

Wiadomości 0 Comments

„DAR SERCA” DLA KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W RZESZOWIE

Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim zainaugurowano obchody Tygodnia Pomocy Osobom Dotkniętym Przemocą. Przy tej okazji Stowarzyszenie „Przeworsk – Powiat Bezpieczny” wyróżniło osoby angażujące się w pomoc pokrzywdzonym. Statuetkę „Dar Serca” odebrał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź