Papier ksero

Papier ksero

Papier ksero jest materiałem eksploatacyjnym i jest używany codziennie i we wszystkich obszarach działalności: w pracy, w szkole, do rysunków, drukowania dokumentów, instrukcji, ogłoszeń, listów.

Wybór papieru biurowego

A4 jest najpopularniejszym formatem i jest wygodny do codziennego użytku. Takie arkusze są wystarczająco duże, aby umieścić na nich wiele informacji lub zrobić duży, zauważalny napis. To na arkuszach tego formatu pisane są aplikacje i sporządzane są inne dokumenty papierowe lub rękopisowe. Dlatego kupowanie papieru biurowego A4 luzem jest najlepszą opcją dla dużych firm lub instytucji edukacyjnych. Ten rozmiar papieru (210 * 297 mm) pozwala go używać podczas pracy z dowolnym sprzętem o nowoczesnym standardzie: drukarkami, skanerami, kopiarkami. Przed zakupem papieru A4 należy go wybrać poprawnie. Sprzęt biurowy, drukarki i skanery często zawodzą właśnie z powodu złej jakości arkuszy. Cienkie arkusze marszczą się, trudno jest na nich drukować, a zbyt gęsty lub szorstki materiał może uszkodzić mechanizm. Ważną właściwością jest wchłanianie farby. Podczas drukowania arkusze pochłaniają 80–90% atramentu, reszta osiada wewnątrz urządzenia. Jeśli chłonność jest mniejsza (a wskaźnik ten zależy od grubości arkusza), w środku pozostanie więcej atramentu, co szybko wyłączy sprzęt. W przypadku drukarki laserowej należy kupić papier biurowy A4 o gładkiej powierzchni, ponieważ każda szorstkość może usunąć zespół bębna.

Klasy papieru

Papier biurowy, w zależności od jego cech, jest konwencjonalnie podzielony na 3 główne klasy i 2 dodatkowe (pośrednie): A, B +, B, C i C +.

Klasa A.

Papier biurowy tej kategorii charakteryzuje się bielą (98%), ma ulepszone wskaźniki jakości i doskonałe oddawanie barw. Bardzo gęsty, może być stosowany do drukowania dwustronnego, nieprzezroczysty. Nadaje się do drukowania w kolorze i czerni i bieli za pomocą drukarki laserowej lub atramentowej. Dokumenty wykonane na takich arkuszach można przechowywać do 150 lat.

Klasa B.

Papier biurowy A4 klasy B jest nieco gorszy pod względem jakości, od klasy A, ale różnica nie jest znacząca: biel wynosi 98%, arkusze są nieco bardziej szorstkie, nieprzezroczyste, odpowiednie do drukowania dwustronnego. Okres ważności dokumentów – 100 lat.

Klasa C.

Arkusze mają niższą gęstość i biel. Jednak to nie wpływa zasadniczo na jakość papieru. Krycie wynosi 80%. Ta opcja jest odpowiednia do użytku w domu lub w biurze.

Gęstość

Gęstość jest ważnym kryterium przy wyborze papieru. Ten wskaźnik odzwierciedla wagę na 1 kwadrat. m. Papier biurowy A4 może mieć inny poziom gęstości. Najczęściej jest to 80 g / m2, czyli 1 metr kwadratowy tego papieru waży 80 gramów. Nie należy wybierać arkuszy o niższym wskaźniku gęstości, ponieważ będą one bardzo cienkie, mogą się marszczyć w drukarce i źle drukować. Nie należy mylić gęstości z grubością, są to różne koncepcje, chociaż zależą od siebie. Należy również zwrócić uwagę na gładkość powierzchni arkusza. Im gładszy materiał, tym lepiej będzie na nim wyglądał tekst i obraz i tym dłużej będzie on trwały.

Previous Kosmetyki samochodowe Polytop
Next Smartfony Huawei Mate 9

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Przedsiębiorcy z podkarpackiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 26 czerwca w Inkubatorze Technologicznym PPNT AEROPOLIS. 26 czerwca w Inkubatorze Technologicznym PPNT AEROPOLIS, w Jasionce koło Rzeszowa odbędzie się spotkanie z cyklu NCBR

Strefa Biznesu 0 Comments

W tym roku upadło prawie 600 firm

W pierwszych trzech kwartałach tego roku upadło 589 firm. Najczęstszym problemem jest utrata płynności finansowej, dlatego priorytetem dla większości przedsiębiorstw, oprócz większego zysku, jest właśnie utrzymanie płynności finansowej, wynika z badania „Dojrzałość

Strefa Biznesu 0 Comments

Połowa polskich firm ma problem z zatorami płatniczymi

Prawie połowa polskich przedsiębiorców ma problemy z terminowym odzyskaniem płatności od swoich kontrahentów. Aż 48 proc. z nich ma z tego powodu kłopoty z płynnością finansową. Poprawy sytuacji w najbliższym półroczu spodziewa się zaledwie 19

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź