Pióro wieczne – podstawowy przyrząd do pisania

Pióro wieczne – podstawowy przyrząd do pisania

Jeśli chodzi o przyrządy do pisania mamy bardzo wiele różnych propozycji, na które możemy się zdecydować. Od czasu, gdy ludzie pisali piórami ptaków maczanymi w atramencie minęło już bardzo wiele czasu. Od kilkuset lat mamy do dyspozycji wiele różnych propozycji przyrządów do pisania na papierze. Wśród nich mamy między innymi pióro wieczne. Warto poznać jego historię i zrozumieć, że obecnie to najbardziej ekskluzywny przyrząd do pisania z jakim możemy się spotkać.

Wieczne pióro – ciekły atrament spływający do stalówki

Pióro wieczne to przyrząd, w którym materiałem pisarskim jest ciekły atrament, który spływa siłą grawitacji przez kapilarę do metalowej końcówki, które nazywana jest stalówką i to właśnie ona prowadzona po papierze będzie zostawiać za sobą ślad. Współcześnie pióra wieczne są używane rzadziej ze względu na to, że cena jest niższa niż długopisów, które jak wiadomo są znacznie tańsze w produkcji. Jednak jeśli chodzi o pióra wieczne pisanie nimi będzie dużo bardziej komfortowe ze względu na mniejsze zmęczenie dłoni osoby piszczącej, ponieważ pióro wymaga mniejsze nacisku niż tradycyjny długopis. Jednocześnie również estetyka kreślonych znaków będzie lepsza przy wykorzystywaniu pióra wiecznego. Jednocześnie warto zauważyć, że w niektórych przypadkach użytkowanie pióra wiecznego to oznaka prestiżu i elegancji osoby, która z pióra korzysta.

Zróżnicowane stalówki dostępne w sprzedaży

Dostępne na rynku piór o wieczne to wiele różnych propozycji jakie znajdują się w sprzedaży, mamy przynajmniej kilka liczących się na rynku firm, które są w stanie zaoferować dobre jakościowo pióra. Jednocześnie dostępne na rynku produkty zróżnicowane są pod kątem wykorzystywanych stalówek, które mogą mieć różną szerokość pisanej linii od ekstra cienkiej 0,4 mm aż do potrójnie szerokiej około 1,4 mm.

Zobacz ranking najlepszych piór wiecznych >>

Pióro wieczne to stosunkowo charakterystyczne narzędzie do pisania, które powinno być odpowiednio dobrane do osoby piszącej, dlatego mamy także stalówki specjalnie przygotowywane dla osób leworęcznych czy też stalówki dla dzieci i osób początkujących, nieco bardziej zaokrąglone. W sprzedaży znajdują się również specjalne stalówki ukośne, gdzie również stopień skosu może być zróżnicowany od ukośnej średniej przez ukośną szeroką aż do ukośnej bardzo szerokiej.

Krótka historia pióra wiecznego

Warto zauważyć, że historia pióra wiecznego jest dłuższa niż ołówka. W XX wieku odnaleziono narzędzia pisarskie z okresu starożytnego Egiptu, które przypominały współczesne pióra wieczne. Jeśli chodzi o czasy nowożytne to pierwsze prace nad piórem z zapasem atramentu prowadził Leonardo da Vinci. Powrócono do nich w XVIII wieku, gdy nadworny inżynier Ludwika XIV wynalazł wieczne pióro, które pozwalało pisać przez dłuższy czas. Około 100 lat później powstawały pierwsze metalowe pióra. Przełomem był wynalazek Lewisa Watermana, który założył firmę od swojego nazwiska i stworzył system zasilania kanalikowego, który pozwala unikać powstawania kleksów. Obecnie proponowane nam pióra to już wiele systemów zasilania, które gwarantują komfort pisania w każdych warunkach.

Previous HUAWEI MATE 20 LITE
Next Smartfony Samsung Galaxy A

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W bmw przewoził 5000 paczek nielegalnych papierosów

46-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego odpowie za posiadane wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W swoim bmw miał ponad 5000 paczek nielegalnych papierosów. Kierujący został zatrzymany przez policjantów z rzeszowskiej

Wiadomości 0 Comments

Chcieli wywieźć narkotyki z Polski

Policjanci dębickiego wydziału kryminalnego zatrzymali na terenie Wrocławia dwóch mężczyzn. Z policyjnych ustaleń wynikało, że zatrzymani przygotowywali się do wywozu narkotyków poza granice Polski. W wyniku pracy operacyjnej, policjanci dębickiego

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ROZMAWIALI Z SENIORAMI O BEZPIECZEŃSTWIE

W czwartek funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odwiedzili Uniwersytet Trzeciego Wieku. Przekazali seniorom, jak bezpiecznie zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Policjanci podkom. Renata Bednarska i podkom. Paweł

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź