Podczas weekendu utonęły dwie osoby

Podczas weekendu utonęły dwie osoby

Podkarpaccy policjanci apelują o ostrożność i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Tylko podczas minionego weekendu na terenie województwa utonęły dwie osoby. Policjanci wyjaśniają przyczyny tych tragicznych zdarzeń.

Niestety ubiegły weekend okazał się tragiczny. Podczas wypoczynku nad wodą życie straciło dwóch mężczyzn. W sobotę, w zbiorniku wodnym w Otałęży utonął 30-latek, a w niedzielę, w Jeziorze Solińskim 41-letni mieszkaniec powiatu leskiego.

Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstszą przyczyną utonięć jest kąpiel osób w miejscach niedozwolonych oraz kąpiel po wypiciu alkoholu. Wypadkom nad wodą sprzyja też brawura i brak opieki nad dziećmi.

Policja przypomina!

Wysokie temperatury sprawiają, że wiele osób spędza wolny czas nad wodą. Nad akwenami wodnymi najbardziej liczy się uwaga i rozsądek wypoczywających. Alkohol i przecenianie własnych umiejętności pływackich lub nieodpowiednia opieka nad dziećmi mogą skończyć się tragicznie. Aby czas spędzony minął przyjemnie i bezpiecznie pamiętajmy o podstawowych zasadach obowiązujących podczas letniego wypoczynku

  • Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.
  • Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
  • Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.
  • Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
  • Nie skaczmy „na główkę”. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.
  • Materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora.
  • Nigdy nie wchodźmy do wody po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkohol
Previous Oszukał na ponad milion złotych
Next Tragiczny wypadek autokaru w Leszczawie - trzy osoby nie żyją

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Rzeszowskie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się mszą świętą. Następnie uczestnicy zgromadzili się pod pomnikiem płk. Łukasza Cieplińskiego i członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W

Wiadomości 0 Comments

„WISŁA 2017” SŁUŻBY ĆWICZYŁY WSPÓŁDZIAŁANIE NA WYPADEK POWODZI

Przez dwa dni strażacy, policjanci, żołnierze, przedstawiciele wielu służb i instytucji ćwiczyli współdziałanie na wypadek powodzi. Wojewódzkie ćwiczenia poświęcone roli i zadaniom administracji publicznej w organizacji i prowadzeniu działań minimalizujących

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNI ANTYTERRORYŚCI ĆWICZYLI ZE ŚMIGŁOWCEM

Ustawienie posterunku blokadowego przy wykorzystaniu śmigłowca, błyskawiczna akcja grupy szturmowej wobec porywaczy, sprawne przeniesienie sił policyjnych w bezpieczne miejsce to scenariusz działań, jakie dziś przeprowadzono w siedzibie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!