„POGADAJMY W REALU”-SZKOLNE DNI BEZ AGRESJI

„POGADAJMY W REALU”-SZKOLNE DNI BEZ AGRESJI

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zaangażował się w zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 11 w Rzeszowie inicjatywę, pod nazwą „Pogadajmy w Realu”. Tematem przewodnim inicjatywy jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz podnoszenie świadomości w zakresie zagrożeń związanych z Internetem i cyberprzemocą.

30 marca w ramach organizowanych w Szkole Podstawowej nr 11 im. Gen. Stanisława Maczka w Rzeszowie szkolnych dni bez agresji pod nazwą „Pogadajmy w realu” policjanci, Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie: podkom. Elżbieta Siupik oraz sierż. szt. Jerzy Ossoliński rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz telefonii komórkowej. W trakcie spotkania policjanci przekazali dzieciom informację na temat zagrożeń związanych z zawieraniem znajomości przez sieć internetową oraz przestrzegali przed cyberprzemocą.

Po rozmowie z policjantami dzieci miały okazje obejrzeć spektakl edukacyjny „Niemy Protest” zaprezentowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie. Spektakl przestrzega przed cyberzagrożeniami, na które narażeni są użytkownicy Internetu.

Na zakończenie szkolnego dnia „Pogadajmy w realu” uczniowie wzięli udział w turnieju wiedzy o Internecie.

Celem tej inicjatywy jest podniesienie świadomości dzieci w zakresie zagrożeń związanych z Internetem oraz cyberprzemocą.

Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie

Previous TRZY POSTERUNKI POLICJI PRZYWRÓCONO NA PODKARPACIU
Next POLICJA UHONOROWANA "ZŁOTYMI BLACHAMI 2016"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI SPRAWDZILI OZNAKOWANIE DRÓG W OKOLICACH SZKÓŁ

Podkarpaccy policjanci zakończyli przegląd dróg przed rozpoczynającym się niebawem rokiem szkolnym. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” sprawdzali stan infrastruktury drogowej na placach, terenach szkół i przedszkoli. Każdego roku,

Wiadomości 0 Comments

Cysterna wjechała do rowu w Lutczy

Policjanci pracują na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Lutczty w powiecie strzyżowskim. Kierowca cysterny stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej

Wiadomości 0 Comments

„BEZPIECZNE WAKACJE 2017”

Dzieci i młodzież doczekały się upragnionych wakacji. Mają już świadectwa, na dwa miesiące mogą podręczniki odłożyć w kąt. Przed nimi czas wakacyjnego wypoczynku, a przed policjantami akcja „Bezpieczne wakacje 2017”.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź