POLICJA WYJAŚNIA, JAK DOSZŁO DO WYPADKU AWIONETKI – AKTUAL

POLICJA WYJAŚNIA, JAK DOSZŁO DO WYPADKU AWIONETKI – AKTUAL

Policjanci z Ustrzyk Dolnych wyjaśniają, jak doszło do wypadku awionetki. Wczoraj przed południem samolot został ujawniony przez pracowników leśnych w rejonie masywu Laworta. Znajdował się w koronie drzew, na wysokości kilkunastu metrów. W pobliżu nie odnaleziono żadnej osoby.

Wczoraj przed południem, pracownicy leśni wykonujący prace w rejonie masywu Laworta, w koronie drzew, na wysokości około kilkunastu metrów dostrzegli awionetkę. W pobliżu nie było żadnej osoby. Powiadomili o tym służby. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy, funkcjonariusze straży granicznej. Strażacy wstępnie sprawdzili wrak samolotu, nie ujawniając wewnątrz nikogo. Sprawdzano pobliski teren.

O zdarzeniu powiadomiono prokuratora oraz Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Awionetka Jak-12 zawisła w trudno dostępnym terenie – to stromy stok, gęsto zalesiony. Dziś rano, policjanci, strażacy i leśnicy podjęli działania zmierzające do opuszczenia wraku samolotu na ziemię. Akcja trwała blisko 5 godzin.

Samolot zostanie przetransportowany na parking strzeżony w Rzeszowie, gdzie przeprowadzone zostaną dokładne oględziny, które pomogą ustalić okoliczności wypadku. Trwają też czynności w celu ustalenia, do kogo należy awionetka i kto ją pilotował.

Previous POSZUKUJEMY ARTURA ŻURAW
Next OGÓLNOPOLSKIE ĆWICZENIA "EGIDA-17"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI POMAGALI TURYSTOM NA JEZIORZE SOLIŃSKIM

Słoneczna pogoda sprawiła, że w minioną sobotę wiele osób zdecydowało się na wypoczynek nad Jeziorem Solińskim i w Polańczyku. Funkcjonariusze patrolujący teren jeziora interweniowali w związku z wywróconym kajakiem i

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNI ANTYTERRORYŚCI ĆWICZYLI ZE ŚMIGŁOWCEM

Ustawienie posterunku blokadowego przy wykorzystaniu śmigłowca, błyskawiczna akcja grupy szturmowej wobec porywaczy, sprawne przeniesienie sił policyjnych w bezpieczne miejsce to scenariusz działań, jakie dziś przeprowadzono w siedzibie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego

Wiadomości 0 Comments

„BEZPIECZNE WAKACJE 2017”

Dzieci i młodzież doczekały się upragnionych wakacji. Mają już świadectwa, na dwa miesiące mogą podręczniki odłożyć w kąt. Przed nimi czas wakacyjnego wypoczynku, a przed policjantami akcja „Bezpieczne wakacje 2017”.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź