POLICYJNI ANTYTERRORYŚCI ĆWICZYLI ZE ŚMIGŁOWCEM

POLICYJNI ANTYTERRORYŚCI ĆWICZYLI ZE ŚMIGŁOWCEM

Ustawienie posterunku blokadowego przy wykorzystaniu śmigłowca, błyskawiczna akcja grupy szturmowej wobec porywaczy, sprawne przeniesienie sił policyjnych w bezpieczne miejsce to scenariusz działań, jakie dziś przeprowadzono w siedzibie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Pokaz policyjnych antyterrorystów zakończył kilkudniowe szkolenie, którego głównym celem było doskonalenie umiejętności taktycznych i wysokościowych oraz sprawdzenie się we współdziałaniu z innymi służbami.

Ćwiczenia policyjnych antyterrorystów zaczęły się już we wtorek. Głównym założeniem tego szkolenia było doskonalenie umiejętności policjantów Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie w działaniach z wykorzystaniem śmigłowca. Ale była to również okazja, by przećwiczyć współpracę z innymi służbami.

Policjanci z Rzeszowa podczas tego cyklu szkoleniowego mieli okazje współpracować z załogą śmigłowca ze stanu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, strażakami z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego Rzeszów 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie i żołnierzami z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Dziś, na zakończenie, policjanci zaprezentowali swoje umiejętności. Scenariusz pokazu przewidywał pościg za sprawcami uprowadzenia dziecka. Do ustawienia posterunku blokadowego wykorzystano policyjny śmigłowiec, po czym antyterroryści zaprezentowali sprawne zatrzymanie przestępców i bezpieczne przerzucenie swoich sił w inne miejsce.

Funkcjonariusze specjalistycznej formacji jaką jest SPAP, muszą być gotowi, by działać w każdych warunkach i w każdym czasie. Ciągłe doskonalenie swoich umiejętności jest niezbędne, by tę sprawność utrzymać na najwyższym poziomie.

Previous CYBERTERRORYZM A BEZPIECZEŃSTWO - KONFERENCJA
Next PODKARPACCY POLICJANCI PONOWNIE MISTRZAMI POLSKI!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tragiczny wypadek w Sokołowie Małopolskim

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze S19 w Sokołowie Małopolskim. Kierujący audi zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z volkswagenem. Kierowca volkswagena

Wiadomości 0 Comments

SPORT – TO JEGO PASJA

Policjant z pasją sportową – tak można opisać podkomisarza Łukasza Pieniążka, który jest funkcjonariuszem Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Zwieńczeniem ciężkiej pracy i dużym sukcesem jest

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNA PROFILAKTYKA W WYŻSZYM SEMINARIUM DUCHOWNYM W RZESZOWIE

Funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady bezpieczeństwa uczestników pielgrzymek i uroczystości kościelnych, prawne aspekty zjawiska przemocy w rodzinie oraz cyberprzestępczości, to tematy poruszane na spotkaniu. Zostało ono zorganizowane przez funkcjonariuszy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź