TRZY POSTERUNKI POLICJI PRZYWRÓCONO NA PODKARPACIU

TRZY POSTERUNKI POLICJI PRZYWRÓCONO NA PODKARPACIU

Kolejne trzy posterunki Policji przybyły na mapie Podkarpacia. Symboliczne klucze do posterunków w Kamieniu, Ulanowie i Jasienicy Rosielnej odebrali dziś ich kierownicy. W uroczystości otwarcia wzięli udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart oraz Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

Dziś w podrzeszowskim Kamieniu symbolicznie otwarto trzy kolejne posterunki Policji. Inicjatywa ich przywrócenia pochodziła od wójtów gminy Kamień (powiat rzeszowski) oraz Jasienica Rosielna (powiat brzozowski) i burmistrza Ulanowa (powiat niżański), ale była przede wszystkim wyrazem oczekiwań mieszkańców. Dzięki staraniom wielu osób wyremontowano budynki i wyposażono pomieszczenia, z których na co dzień korzystać będą policjanci.

Dowódcą uroczystości był Komendant Miejski Policji w Rzeszowie mł. insp. Bogusław Kania, to jemu organizacyjnie podlega jednostka w Kamieniu. Ale wśród gości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej województwa podkarpackiego oraz instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.

Nadinsp. dr Krzysztof Pobuta Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie witając przybyłych powiedział:”Bardzo serdecznie chciałbym podziękować, że jesteście tu Panstwo z nami, kiedy reaktywujemy posterunki. (…) Jest to niejako konsekwencja działań, jakie mają na celu zbliżenie Policji do mieszkańców.”

Nadinsp. Jan Lach symbolicznie przekazał klucze kierownikom nowo otwartych posterunków. Komendant skierował też słowa podziękowania do samorządowców. To dzięki ich wsparciu możliwe było reaktywowanie tych jednostek. Wiele uwagi Komendant poświęcił roli dzielnicowych i funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pomaga mieszkańcom współuczestniczyć w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Wiele ciepłych słów skierowała do policjantów Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart, która doceniła działania funkcjonariuszy na rzecz lokalnej społeczności. Słowa uznania i życzenia przekazał też Stanisław Kruczek – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Policjanci z Kamienia odebrali też nowy radiowóz, którego zakup sfianansowano ze środków Policji. Kluczyki do kii cee’d przekazał nadinsp. Jan Lach w towarzystwie wójta Kamienia Ryszarda Bugiela. Pomieszczenia, w których pracować będą policjanci poświęcił proboszcz parafii w Kamieniu – ks. Marian Gwizdak. Towarzyszył  mu kapelan podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Uroczystość ubarwiła wizyta najmłodszych mieszkańców gminy. Życzenia w ich imieniu odegrał 8-letni akordeonista. Dzieci otrzymały od policjantów skromne upominki.

W reaktywowanym  Posterunku Policji w Kamieniu pracuje 5 funkcjonariuszy, w tym 2 dzielnicowych. Na co dzień obsługują teren tej najbardziej wysuniętej na północ gminy w powiecie rzeszowskim. Obszar gminy Kamień zamieszkuje ponad 6,8 tysięcy mieszkańców. 

W Posterunku Policji w Ulanowie w powiecie niżańskim służbę pełni 6 policjantów. Podlega im obszar zamieszkany przez około 8,4 tys. mieszkańców.

Natomiast Posterunek Policji w Jasienicy Rosielnej w powiecie brzozowskim obejmuje obszar gminy zamieszkanej przez ponad 7,7 tysięcy mieszkańców. W jednostce służbę pełnić będzie 5 policjantów.

Previous PODKARPACCY POLICJANCI PONOWNIE MISTRZAMI POLSKI!
Next „POGADAJMY W REALU”-SZKOLNE DNI BEZ AGRESJI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

UCZCZONO PAMIĘĆ POLEGŁYCH POLICJANTÓW

Dzisiaj pod tablicami upamiętniającymi policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na wschodzie w 1940 roku oraz wszystkich, którzy oddali życie podczas pełnienia policyjnej służby w latach 1919 – 2009, odbył się

Wiadomości 0 Comments

PODKARPACCY POLICJANCI PONOWNIE MISTRZAMI POLSKI!

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie powtórzyli sukces sprzed roku i ponownie zdobyli pierwsze miejsce w zakończonych dziś IV Mistrzostwach Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Halowej Piłce Nożnej. Gospodarze

Wiadomości 0 Comments

Lokalizowanie telefonu – ranking aplikacji

Smartfon jest obecnie bez wątpienia jednym z podstawowych narzędzi w naszym życiu codziennym. Większość z nas praktycznie w ogóle się z nim nie rozstaje. Urządzenia te to coś znacznie więcej,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź