TRZY POSTERUNKI POLICJI PRZYWRÓCONO NA PODKARPACIU

TRZY POSTERUNKI POLICJI PRZYWRÓCONO NA PODKARPACIU

Kolejne trzy posterunki Policji przybyły na mapie Podkarpacia. Symboliczne klucze do posterunków w Kamieniu, Ulanowie i Jasienicy Rosielnej odebrali dziś ich kierownicy. W uroczystości otwarcia wzięli udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart oraz Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

Dziś w podrzeszowskim Kamieniu symbolicznie otwarto trzy kolejne posterunki Policji. Inicjatywa ich przywrócenia pochodziła od wójtów gminy Kamień (powiat rzeszowski) oraz Jasienica Rosielna (powiat brzozowski) i burmistrza Ulanowa (powiat niżański), ale była przede wszystkim wyrazem oczekiwań mieszkańców. Dzięki staraniom wielu osób wyremontowano budynki i wyposażono pomieszczenia, z których na co dzień korzystać będą policjanci.

Dowódcą uroczystości był Komendant Miejski Policji w Rzeszowie mł. insp. Bogusław Kania, to jemu organizacyjnie podlega jednostka w Kamieniu. Ale wśród gości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej województwa podkarpackiego oraz instytucji, które na co dzień współpracują z Policją.

Nadinsp. dr Krzysztof Pobuta Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie witając przybyłych powiedział:”Bardzo serdecznie chciałbym podziękować, że jesteście tu Panstwo z nami, kiedy reaktywujemy posterunki. (…) Jest to niejako konsekwencja działań, jakie mają na celu zbliżenie Policji do mieszkańców.”

Nadinsp. Jan Lach symbolicznie przekazał klucze kierownikom nowo otwartych posterunków. Komendant skierował też słowa podziękowania do samorządowców. To dzięki ich wsparciu możliwe było reaktywowanie tych jednostek. Wiele uwagi Komendant poświęcił roli dzielnicowych i funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pomaga mieszkańcom współuczestniczyć w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Wiele ciepłych słów skierowała do policjantów Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart, która doceniła działania funkcjonariuszy na rzecz lokalnej społeczności. Słowa uznania i życzenia przekazał też Stanisław Kruczek – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.

Policjanci z Kamienia odebrali też nowy radiowóz, którego zakup sfianansowano ze środków Policji. Kluczyki do kii cee’d przekazał nadinsp. Jan Lach w towarzystwie wójta Kamienia Ryszarda Bugiela. Pomieszczenia, w których pracować będą policjanci poświęcił proboszcz parafii w Kamieniu – ks. Marian Gwizdak. Towarzyszył  mu kapelan podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Uroczystość ubarwiła wizyta najmłodszych mieszkańców gminy. Życzenia w ich imieniu odegrał 8-letni akordeonista. Dzieci otrzymały od policjantów skromne upominki.

W reaktywowanym  Posterunku Policji w Kamieniu pracuje 5 funkcjonariuszy, w tym 2 dzielnicowych. Na co dzień obsługują teren tej najbardziej wysuniętej na północ gminy w powiecie rzeszowskim. Obszar gminy Kamień zamieszkuje ponad 6,8 tysięcy mieszkańców. 

W Posterunku Policji w Ulanowie w powiecie niżańskim służbę pełni 6 policjantów. Podlega im obszar zamieszkany przez około 8,4 tys. mieszkańców.

Natomiast Posterunek Policji w Jasienicy Rosielnej w powiecie brzozowskim obejmuje obszar gminy zamieszkanej przez ponad 7,7 tysięcy mieszkańców. W jednostce służbę pełnić będzie 5 policjantów.

Previous PODKARPACCY POLICJANCI PONOWNIE MISTRZAMI POLSKI!
Next „POGADAJMY W REALU”-SZKOLNE DNI BEZ AGRESJI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

W wypadku zginął 14-letni rowerzysta

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej w Manasterzu w powiecie przeworskim. 14-letni kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu. Do tragicznego wypadku doszło około godz. 13.30

Wiadomości 0 Comments

POSZUKUJEMY ARTURA ŻURAW

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poszukują Artura Żuraw pseudonim „Góral”. Mężczyzna poszukiwany jest na podstawie czterech listów gończych, z czego najpoważniejszy dotyczy rozboju z użyciem niebezpiecznego

Wiadomości 0 Comments

Pióro wieczne – podstawowy przyrząd do pisania

Jeśli chodzi o przyrządy do pisania mamy bardzo wiele różnych propozycji, na które możemy się zdecydować. Od czasu, gdy ludzie pisali piórami ptaków maczanymi w atramencie minęło już bardzo wiele

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź