Rehabilitacja po farmakomanii

Rehabilitacja po farmakomanii

Po fizycznym lub emocjonalnie traumatycznym czasie wiele osób otrzymuje od lekarza pierwszego kontaktu leki przeciwbólowe, aby zapewnić bardzo potrzebną ulgę. Jednak z czasem użytkownik może uzależnić się od środków przeciwbólowych nawet długo po ustąpieniu objawów, które dały początek ich stosowaniu. Użytkownik zastąpił jeden problem medyczny innym.

Środki przeciwbólowe na receptę zazwyczaj składają się z opioidów. Metadon i heroina same są klasyfikowane jako opioidy. W miarę jak pacjenci zwiększają swoją dawkę środków przeciwbólowych w miarę upływu czasu, buduje się tolerancja na ten lek. Coraz więcej leków przeciwbólowych jest potrzebnych, aby doświadczyć pożądanego „haju”.

Jeśli zdecydujesz się na wizytę w  ośrodku rehabilitacyjnym, zrobisz to na zasadzie stacjonarnej. Ze względu na to, że będziesz fizycznie „mieszkać” w ośrodku rehabilitacyjnym przez cały okres pobytu, zostaniesz odizolowany od złych wpływów, które powodują Twoje uzależniające zachowania.

To wszystko oprócz tego, że eliminuje możliwość nawrotu w trakcie programu, co oznacza, że możesz się skupić na odwyku..

Co się dzieje podczas detoksykacji?

Początkowe etapy rehabilitacji przeciwbólowej polegają na detoksykacji obserwowanej medycznie przez 24 godziny na dobę. Odstawienie środka przeciwbólowego doprowadzi do wystąpienia zarówno psychicznych jak i fizycznych objawów odstawienia. Aby złagodzić objawy odstawienia, których doświadczasz podczas detoksykacji, oferowane będą różne leki. Ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych będzie się zmniejszać w trakcie detoksykacji. Opioidy zastępcze, takie jak Subutex, mogą być oferowane, co do których udowodniono, że kontrolują łaknienie leku podczas detoksykacji. Metadon lub Buprenorfina mogą być oferowane w skrajnych przypadkach. Oferowane będą substancje naturalne, takie jak witamina B i wapń-magnez.

Objawy odstawienia leku przeciwbólowego

Powszechne objawy odstawienia środka przeciwbólowego obejmują:

  • Zmęczenie
  • Wstrząsy
  • Mdłości
  • Lęk
  • Pocenie się
  • Migrena
  • Dezorientacja

Terapia uzależnień od środków przeciwbólowych

Jak tylko pacjent się ustabilizuje, to będzie gotowy do rozpoczęcia sesji terapeutycznych i doradczych. Podczas sesji terapeutycznych bierze udział w terapiach grupowych i indywidualnych prowadzonych przez przeszkolonego psychoterapeutę. W tym czasie program rehabilitacyjny przechodzi do psychologicznego elementu uzależnienia. Po opuszczeniu ośrodka zostaną opracowane formalne plany zapobiegania nawrotom choroby.

Więcej informacji o farmakomanii i jej leczeniu znajdziesz na https://farmakomania.pl/

Previous 20 wskazówek na rok 2020: Bądź mądrzejszy ze swoim smartfonem
Next Agregat wody lodowej - budowa i zastosowanie

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak wybrać odpowiedni dla siebie smartfon

Dotarłeś do końca swojej umowy komórkowej? Gotowy do uaktualnienia? Masz większy wybór niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o wybór nowego smartfonu. Ale oznacza to również przesiewanie specyfikacji, marek i modeli, które

Life&Style 0 Comments

Soczewki kontaktowe: Wady i zalety

Soczewki kontaktowe są coraz popularniejsze wśród osób mających wady wzroku. Jakie są ich zalety i wady? Korzyści Jeśli chodzi o korzyści, to trzeba wymienić: Bardziej skuteczna korekcja wzroku dla krótkowzroczności

Life&Style 0 Comments

Smartfony Huawei Mate 9

Huawei to chiński producent telefonów komórkowych. Firma zadebiutowała na rynku w 1987 roku. Pierwsze smartfony marki Huawei, które pojawiły się na półkach sklepów na terenie naszego kraju nie cieszyły się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź