Rodzaje aparatów ortodontycznych

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Dla zdecydowanej większości pacjentów ortodontycznych, noszenie aparatów stałych (potocznie nazywanych aparatami ortodontycznymi) będzie główną częścią leczenia – a te aparaty, w przeważającej części, będą znanym srebrzysto-metalowym typem. Ale choć nadal są one dość popularne, tradycyjnie wyglądające metalowe aparaty ortodontyczne nie są już jedyną grą w mieście! Przyjrzyjmy się niektórym z opcji dostępnych w aparatach ortodontycznych.

Po pierwsze, powinniśmy odróżnić urządzenia stałe od zdejmowalnych. Aparaty stałe, takie jak aparat ortodontyczny, są mocowane do zębów za pomocą metalowych opasek lub specjalnego cementu. Zazwyczaj nie są one zdejmowane do czasu zakończenia leczenia. Aparaty ruchome, takie jak korektor przezroczysty, noszone są zazwyczaj około 22 godzin dziennie, ale mogą być łatwo zdejmowane w razie potrzeby. Podczas gdy wyraźne alignery mogą być skuteczne w leczeniu łagodnych do umiarkowanych problemów ortodontycznych, urządzenia stałe są zazwyczaj potrzebne do bardziej kompleksowego leczenia.

Dowiedz się więcej na temat specyfiki noszenia aparatu stałego na http://gardent.pl/  >>

Metalowe podpory

Typowo wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, tradycyjne metalowe aparaty ortodontyczne pozostają zdecydowanie najczęstszym rodzajem stałych aparatów ortodontycznych. Składają się one z metalowych opasek, które owijają się wokół zębów trzonowych z tyłu, oraz mniejszych metalowych zamków, które są zacementowane do powierzchni czołowych pozostałych zębów. Cienki, sprężysty drut metalowy, biegnący przez zamki, delikatnie prowadzi zęby do właściwej pozycji. Drut ten może być przymocowany do zamka za pomocą elastycznych gumek, metalowych opasek lub innych rodzajów zapięć.

Istnieje wiele dobrych powodów, dla których sprawdzone w czasie, metalowe aparaty ortodontyczne pozostają popularne – ponieważ oferują one niezawodną, skuteczną i ekonomiczną metodę leczenia. W przeciwieństwie do aparatów z przeszłości, dzisiejsze aparaty są w rzeczywistości mniejsze, lżejsze i wygodniejsze do noszenia. Jeśli chcesz mieć mniej tradycyjny wygląd, możesz wybrać kolorowe gumki do zamków, lub inne modyfikacje.

Aparaty ceramiczne

Przezroczyste ceramiczne aparaty ortodontyczne są nową odmianą tradycyjnego systemu, który zapewnia znacznie mniej zauważalną metodę leczenia. Używane są w nim te same elementy co w aparacie tradycyjnym – z tą różnicą, że zamki na przedniej stronie zębów są wykonane z przezroczystego materiału ceramicznego, który wtapia się w naturalny kolor zęba. System ten stał się ulubionym rozwiązaniem dla osób dorosłych (w tym niektórych znanych osobistości), ponieważ, jeśli nie spojrzeć uważnie, trudno zauważyć, że tam są.

Obecnie dostępnych jest kilka rodzajów aparatów ceramicznych, a technologia ta jest stale ulepszana. Ich estetyka jest niezaprzeczalna… ale jest kilka kompromisów. Ceramiczne klamry mogą być mniej trwałe niż ich metalowe odpowiedniki; plus, podczas gdy same klamry nie plamią, elastyczne opaski, które przymocowują je do archwiretu robią (jednak zazwyczaj są one zmieniane co miesiąc.) Ceramiczne aparaty ortopedyczne również kosztują więcej niż metal – ale dla wielu osób korzyść z posiadania niepozornego urządzenia przeważa nad kosztami.

Previous Co to jest uzależnienie?
Next Jak działają agencje zatrudnienia

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wyciskarka Hurom GD – opinie

Hurom Gd –  wyciskarka  o pojedynczej mocy (maksymalna wartość odżywcza). Odporne na zabrudzenia składniki siedziska Ultem, nie żrące, mocne tworzywo. Püriert, Häckselt and grilds, robi lody, masło orzechowe, zupy, dipy,

Life&Style 0 Comments

Działanie alkoholu na ludzki umysł

Według badań Davida Nutta, brytyjskiego psychiatry i farmakologa, alkohol jest najbardziej szkodliwą substancją u ludzi. W jaki sposób alkohol wpływa na nasze ciało i czy martwić się ilością spożywanego alkoholu?

Life&Style 0 Comments

20 wskazówek na rok 2020: Bądź mądrzejszy ze swoim smartfonem

W drugim blogu z tej dwuczęściowej serii zaproponujemy przydatne wskazówki, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo Twoich urządzeń mobilnych. Wczoraj rozmawialiśmy o złych nawykach w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, których należy unikać w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź