Rodzaje drukarek

Rodzaje drukarek

Drukarka to urządzenie, bez którego obecnie naprawdę trudno wyobrazić nam sobie funkcjonowanie w biurze. Dzięki niej można naprawdę szybko przenieść na papier to, co wypracowaliśmy na ekranie komputera. Warto jednak pamiętać, że w sprzedaży dostępne są różne rodzaje drukarek. Zobaczmy więc, co oferują nam producenci.

Drukarka atramentowa

To chyba najbardziej popularna drukarka. W procesie drukowania wykorzystuje ona tusz. W sprzedaży dostępne są modele, w których liczba wkładów atramentowych jest bardzo różna. Jeśli chodzi o rodzaje drukarek atramentowych, to wyróżnia się te, w których głowica jest zintegrowana z drukarką, jak i te, w których została ona zintegrowana z kartridżami. Wybierając ten pierwszy model, należy pamiętać, aby wydrukować coś przynajmniej raz w tygodniu. W przeciwnym razie tusz w drukarce po prostu zaschnie, uniemożliwiając dalsze drukowanie. Jeśli dojdzie do zaschnięcia tuszu, mamy dwie opcje do wyboru: wymiana głowicy bądź wymiana drukarki. Ta pierwsza opcja jest jednak bardzo mało opłacalna. W przypadku drukarek, w których głowica zintegrowana jest z kartridżem możemy zdecydować się na tak zwaną regenerację tuszu bądź wymianę wkładu. Obie opcje nie zasieją spustoszenia w naszych portfelach.

Drukarka laserowa

Drukarki laserowe bazują na świetle lasera bądź diod LED. Ich niewątpliwym atutem jest to, że drukują naprawdę bardzo szybko. Sprawdzają się więc w każdym biurze, w którym powstają ogromne ilości dokumentów. Decydując się na nie, trzeba jednak pamiętać, że niekoniecznie sprawdzają się w przypadku drukowania grafiki. Stawiając na laserówkę, nie trzeba obawiać się tego, że tusz zaschnie. W przypadku drukarek laserowych ten problem bowiem nie istnieje. Drukarki laserowe są powszechnie postrzegane jako zdecydowanie bardziej trwałe niż drukarki atramentowe. Tym, co niektórzy uważają za ich wadę są ceny. Warto jednak podkreślić, że obecnie drukarki laserowe nie kosztują majątku. Czasy, kiedy były one naprawdę bardzo drogie dawno już minęły. Dzisiaj dobrą drukarkę laserową można kupić za naprawdę przystępne pieniądze.

Drukarka termosublimacyjna

To drukarka, którą stosuje się przede wszystkim podczas drukowania zdjęć. Aby możliwe było użycie takiej drukarki, niezbędny jest specjalny papier fotograficzny, który musi charakteryzować się odpornością na wysoką temperaturę. Niezbędna jest również specjalna folia. Po wydrukowaniu obraz pokrywany jest warstwą ochronną. Chroni ona przed wilgocią, ale również przed wpływem promieniowania UV. Takie drukarki gwarantują jakość na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Wybór drukarek jest naprawdę spory. Zanim więc udamy się do sklepu powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie są nasze potrzeby w tym względzie. Nie każda drukarka nadaje się bowiem do drukowania wszystkich materiałów. Jedna lepiej sprawdza się w przypadku tekstu, druga lepiej poradzi sobie z barwnymi wykresami, jeszcze inna jest niezastąpiona, gdy drukować zamierzamy zdjęcia. Tylko uwzględnienie indywidualnych potrzeb pozwoli na zakup drukarki, która naprawdę nie zawiedzie i w pełni sprosta oczekiwaniom.

Previous Gdzie wydrukować zdjęcia?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nowe ułatwienia rozliczenia pit 2017

Rozliczenie pit 2017 będzie dla wielu podatników jeszcze prostsze niż w latach poprzednich dzięki wprowadzanym przez Ministerstwo Finansów ułatwieniom. Zapowiadane zmiany w rozliczeniu pit 2017 Resort finansów zapowiada wprowadzenie zmian

Wiadomości 0 Comments

Śmiertelny wypadek w Grębowie

Nie żyje 50-letni mężczyzna, który został potrącony przez samochód ciężarowy z naczepą. Do wypadku doszło w Grębowie na drodze wojewódzkiej nr 871 relacji Stalowa Wola- Tarnobrzeg. Policjanci przy udziale prokuratora

Wiadomości 0 Comments

„DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS” – TEMATEM SZKOLENIA

W Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbyło się szkolenie dla dzielnicowych oraz kierowników rewirów dzielnicowych. Jego tematem przewodnim były „Nowe formy pracy i oczekiwania społeczeństwa w stosunku do służby dzielnicowego”. Przedsięwzięcie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź