Rodzaje drukarek

Rodzaje drukarek

Drukarka to urządzenie, bez którego obecnie naprawdę trudno wyobrazić nam sobie funkcjonowanie w biurze. Dzięki niej można naprawdę szybko przenieść na papier to, co wypracowaliśmy na ekranie komputera. Warto jednak pamiętać, że w sprzedaży dostępne są różne rodzaje drukarek. Zobaczmy więc, co oferują nam producenci.

Drukarka atramentowa

To chyba najbardziej popularna drukarka. W procesie drukowania wykorzystuje ona tusz. W sprzedaży dostępne są modele, w których liczba wkładów atramentowych jest bardzo różna. Jeśli chodzi o rodzaje drukarek atramentowych, to wyróżnia się te, w których głowica jest zintegrowana z drukarką, jak i te, w których została ona zintegrowana z kartridżami. Wybierając ten pierwszy model, należy pamiętać, aby wydrukować coś przynajmniej raz w tygodniu. W przeciwnym razie tusz w drukarce po prostu zaschnie, uniemożliwiając dalsze drukowanie. Jeśli dojdzie do zaschnięcia tuszu, mamy dwie opcje do wyboru: wymiana głowicy bądź wymiana drukarki. Ta pierwsza opcja jest jednak bardzo mało opłacalna. W przypadku drukarek, w których głowica zintegrowana jest z kartridżem możemy zdecydować się na tak zwaną regenerację tuszu bądź wymianę wkładu. Obie opcje nie zasieją spustoszenia w naszych portfelach.

Drukarka laserowa

Drukarki laserowe bazują na świetle lasera bądź diod LED. Ich niewątpliwym atutem jest to, że drukują naprawdę bardzo szybko. Sprawdzają się więc w każdym biurze, w którym powstają ogromne ilości dokumentów. Decydując się na nie, trzeba jednak pamiętać, że niekoniecznie sprawdzają się w przypadku drukowania grafiki. Stawiając na laserówkę, nie trzeba obawiać się tego, że tusz zaschnie. W przypadku drukarek laserowych ten problem bowiem nie istnieje. Drukarki laserowe są powszechnie postrzegane jako zdecydowanie bardziej trwałe niż drukarki atramentowe. Tym, co niektórzy uważają za ich wadę są ceny. Warto jednak podkreślić, że obecnie drukarki laserowe nie kosztują majątku. Czasy, kiedy były one naprawdę bardzo drogie dawno już minęły. Dzisiaj dobrą drukarkę laserową można kupić za naprawdę przystępne pieniądze.

Drukarka termosublimacyjna

To drukarka, którą stosuje się przede wszystkim podczas drukowania zdjęć. Aby możliwe było użycie takiej drukarki, niezbędny jest specjalny papier fotograficzny, który musi charakteryzować się odpornością na wysoką temperaturę. Niezbędna jest również specjalna folia. Po wydrukowaniu obraz pokrywany jest warstwą ochronną. Chroni ona przed wilgocią, ale również przed wpływem promieniowania UV. Takie drukarki gwarantują jakość na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Wybór drukarek jest naprawdę spory. Zanim więc udamy się do sklepu powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie są nasze potrzeby w tym względzie. Nie każda drukarka nadaje się bowiem do drukowania wszystkich materiałów. Jedna lepiej sprawdza się w przypadku tekstu, druga lepiej poradzi sobie z barwnymi wykresami, jeszcze inna jest niezastąpiona, gdy drukować zamierzamy zdjęcia. Tylko uwzględnienie indywidualnych potrzeb pozwoli na zakup drukarki, która naprawdę nie zawiedzie i w pełni sprosta oczekiwaniom.

Previous Gdzie wydrukować zdjęcia?
Next Soczewki kontaktowe: Wady i zalety

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Co warto zobaczyć i zjeść w Rzeszowie?

Rzeszów w pierwszej chwili nie kojarzy się z miastem szczególnie atrakcyjnym dla turystów. Większość przybyłych, ale i miejscowych, z miejsc wartych uwagi wymienia Rynek i na tym zwykle się kończy.

Wiadomości 0 Comments

Tragiczne wypadki w Młynach i Grabownicy Starzeńskiej, nie żyją dwie osoby

Policjanci z Jarosławia i Brzozowa pracowali na miejscu tragicznych wypadków. Wczoraj wieczorem w Młynach, kierująca wartburgiem potrąciła pieszego. 58-letni mężczyzna zmarł. Natomiast dziś rano, w Grabownicy Starzeńskiej, kierowca volkswagena zjechał

Wiadomości 0 Comments

ĆWICZENIA POLICJI KONNEJ

Policjanci z Ogniwa Konnego podkarpackiej Policji uczestniczyli w szkoleniu, które odbyło się na terenie Stadniny Koni Leśna Wola w Głogowie Małopolskim. Szkolenie było doskonałą okazją do tego, by poćwiczyć umiejętności

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź