Trzy cechy kolumn podłogowych, na które warto zwrócić uwagę

Trzy cechy kolumn podłogowych, na które warto zwrócić uwagę

W przypadku głośników stojących na podłodze nie powinno być żadnych wątpliwości, co do tego, że charakteryzuje je imponująca żywotność. Nic więc dziwnego, że znajdują one zastosowanie zarówno w domowym zaciszu, jak i w instalacjach teatralnych. To gwarant wysokiej jakości dźwięku, który nie drażni ucha. Ich znakiem rozpoznawczym jest także wydajność, która ma prawo zaimponować nawet tym osobom, które są znane ze swoich bardzo dużych wymagań. Oczywiście, nie każdy wybór można uznać za tak samo udany, warto więc zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które sprawią, że stanie się on łatwiejszy.

Po pierwsze – kontrola

Gdy mamy do czynienia z głośnikami, które stoją na podłodze, musimy pamiętać, że bazują one na kilku przetwornikach. To właśnie one, wykorzystując wibracje, przekazują dźwięk, co pozwala na uzyskanie jego szerokiej gamy. Przetworniki nie zawsze są takie same i stanowią jedną z cech różnicujących poszczególne głośniki podłogowe. Co do zasady mamy do czynienia z ich czterema grupami, a każda odpowiada za obsługę innego zakresu częstotliwości. W sprzedaży możemy spotkać się więc między innymi z głośnikami wysokotonowymi odpowiadającymi za emitowanie dźwięków o wysokiej częstotliwości oraz z tak zwanymi głośnikami średniotonowymi, na które można liczyć, gdy interesują nas dźwięki o częstotliwości wynoszącej od 500 do 2000 Hz. Nabyć można także standardowe głośniki niskotonowe, a także te z nich, które są w stanie dodatkowo wzmocnić dźwięk basów.

Po drugie – konstrukcja obudowy

Jeśli zależy nam na wyborze możliwie jak najlepszego głośnika stojącego na podłodze, powinniśmy zastanowić się także nad odpowiednią konstrukcją szafki. Najlepsze rezultaty przynosi tak zwana konstrukcja antyrezonansowa charakteryzująca się tym, że nie zniekształca dźwięku na skutek wibracji spowodowanych przez dźwięki emitowane przez głośnik. W ocenie jakości szafki pomoże nam też wiedza na temat tego, z jakiego materiału została wykonana obudowa, a także tego, który został wykorzystany do jej wykończenia. Dobrze jeśli jest to materiał nie tylko solidny, ale i pasujący do stylu samego mieszkania. Także podstawa obudowy nie jest bez znaczenia, jeśli więc w domu mamy do czynienia z dość twardą podłogą, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy nie zainwestować w wyścielane nóżki.

Po trzecie – wielkość głośnika

Głośniki podłogowe muszą pasować do przestrzeni, w której planujemy ich umieszczenie. Pamiętajmy więc, że im większy jest głośnik, tym będzie on głośniejszy. W dużych pomieszczeniach większe głośniki są więc koniecznością, w mniejszych można jednak bez obaw stosować mniejsze rozwiązania. Duże głośniki w mniejszym pomieszczeniu mogą być dość kłopotliwe dla sąsiadów, fani mocnego brzmienia powinni być jednak zadowoleni z takiego rozwiązania. Poza wielkością dobrze jest też sprawdzić parametry techniczne tego rozwiązania, które najbardziej nas interesuje. Tu duże znaczenie ma choćby pasmo przenoszenia, a więc zakres częstotliwości, jakie może wytworzyć konkretny model. Ważna jest także oporność prądowa wpływająca na emitowane przez wzmacniacz obciążenie.

Zobacz kolumny podłogowe na stronie salony.nautilus.net.pl

Previous Sztuka uśmiechu w stomatologii estetycznej
Next Akcesoria do telefonów

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Smartfony Huawei Mate 9

Huawei to chiński producent telefonów komórkowych. Firma zadebiutowała na rynku w 1987 roku. Pierwsze smartfony marki Huawei, które pojawiły się na półkach sklepów na terenie naszego kraju nie cieszyły się

Life&Style 0 Comments

Najważniejsze kwestie do rozważenia przy zakupie nowej drukarki

Niezależnie od tego, czy kupujesz nową drukarkę do domu, firmy, czy chcesz wymienić starą, musisz się upewnić, że robisz swoje badania. Zebraliśmy listę rzeczy, które należy rozważyć przy zakupie drukarki.

Life&Style 0 Comments

Dlaczego warto zainwestować w fotobudkę na weselu?

Fotobudki stały się prawdziwym hitem ostatnich lat. Udowodniły, że ślub i wesele, choć szalenie ważne, wcale nie muszą przebiegać w sztywnej atmosferze. Swobodne fotografie uczestników przyjęcia, okraszone zabawnym przebraniem, stanowią

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź