Zatrzymano kolejne osoby podejrzane o uprawianie konopi

Zatrzymano kolejne osoby podejrzane o uprawianie konopi

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspierani przez funkcjonariuszy z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali kolejnych siedem osób powiązanych ze zorganizowaną grupą przestępczą, która trudniła się wytwarzaniem narkotyków, w szczególności marihuany. W skład tej grupy wchodzili zarówno obywatele Wietnamu, jak i Polacy. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Te zatrzymania, to kolejny etap sprawy, którą od około dwóch lat prowadzą policjanci z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W połowie czerwca, w Raszynie k. Warszawy policjanci z KWP w Rzeszowie zatrzymali 39–letniego obywatela Wietnamu, który usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz wytwarzania i uprawy znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Natomiast kilka dni temu, kryminalni z Rzeszowa wspierani przez funkcjonariuszy z Gorzowa Wlkp, w Kostrzynie nad Odrą i Kołobrzegu zatrzymali kolejnych sześć osób. Wszyscy to obywatele Polski. Usłyszeli prokuratorskie zarzuty wytwarzania i uprawy znacznej ilości środków odurzających. To przestępstwo zagrożone jest karą grzywny i karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące dwóch podejrzanych. Wobec czterech, prokurator zastosował dozór Policji, poręczenia majątkowe oraz zakaz opuszczenia kraju.

Zlikwidowane nielegalne uprawy

Policjanci w ramach tego śledztwa zlikwidowali wiele nielegalnych upraw konopi ukrytych na terenie kilku województw, m.in. lubuskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

M.in. w styczniu 2018 r. na terenie województwa śląskiego ujawniono nielegalną uprawę liczącą blisko 1400 roślin konopi. Na miejscu zabezpieczono około 80 kilogramów środka odurzającego w postaci marihuany.

Kolejne realizacje miały miejsce 29 maja 2018 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego. W wynajętym budynku przestępcy ukryli nielegalną uprawę konopi. Pomieszczenia zostały specjalnie do tego celu przystosowane i wyposażone. Wnętrze podzielono na strefy, w których znajdowały się rośliny na różnych etapach wzrostu. Łącznie zabezpieczono tam 2735 roślin oraz 13 kilogramów marihuany. Osoby zaangażowane w ten proceder zainwestowały około 350 tys. złotych, aby wyposażyć hale w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji. Kilka dni później na terenie województwa warmińsko-mazurskiego ujawniono kolejną plantację, przeszukali kolejne miejsce na terenie Gołdapi, w województwie warmińsko-mazurskim. Tym razem, na poddaszu budynku mieszkalnego ujawniono ukrytą uprawę konopi. Zabezpieczono tam ponad 1100 roślin, na różnych etapach wzrostu oraz 50 kilogramów marihuany. Zarzuty usłyszało wówczas czterech mężczyzn, Polak i trzech obywateli Wietnamu.

W styczniu 2019 r., w Kostrzynie nad Odrą i Dąbroszynie w woj. lubuskim, funkcjonariusze ujawnili uprawy konopi. W wydzielonych strefach znajdowały się rośliny, które były już niemal w pełni dojrzałe. Policjanci zabezpieczyli 312 roślin oraz 30 kilogramów suszu. Znaleziono tam także 400 doniczek po ściętych już roślinach. Policjanci do tej sprawy zatrzymali czterech mieszkańców województwa lubuskiego.

Dotychczas prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował wobec 10 osób akty oskarżenia. W chwili obecnej w śledztwie łącznie 6 osób pozostaje tymczasowo aresztowanych.

Sprawa ma wielowątkowy i rozwojowy charakter.

Previous Tragiczny wypadek w Rzeszowie na ul. Krakowskiej
Next Hurtownia fryzjerska

Może to Ci się spodoba

Rzeszów na Sygnale 0 Comments

Niedźwiedź zaatakował mężczyznę

W lesie, w miejscowości Szczawne niedźwiedź zaatakował człowieka. 27-letni mężczyzna z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wczoraj około godz. 16, dyżurny Komendy Powiatowej

Rzeszów na Sygnale 0 Comments

DACHOWAŁ SAMOCHODEM W SWOJE URODZINY, MIAŁ 4 PROMILE

Dachowaniem zakończył jazdę nietrzeźwy kierowca renaulta. Mężczyzna w swoje urodziny, kierując bez prawa jazdy, spowodował kolizję drogową w Koziarni. Miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Będzie odpowiadał przed sądem

Rzeszów na Sygnale 0 Comments

KORZYSTAJĄC NIELEGALNIE Z KARTY PŁATNICZEJ CHCIELI WYŁUDZIĆ BLISKO 340 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali trzy osoby, dwóch Polaków i obywatela Ukrainy. Korzystając w sposób nieuprawniony z karty płatniczej amerykańskiego banku, dokonali kilkudziesięciu oszukańczych transakcji z zamiarem wyłudzenia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź