Życzenia urodzinowe – jak je właściwie składać?

Życzenia urodzinowe – jak je właściwie składać?

Życzenia od czasu do czasu musimy składać wszyscy – część osób czyni to nawet z wielką przyjemnością, chociaż część nie bardzo lubi składać innym życzeń. Bez względu jednak na to, czy jest to gest płynący z głębi serca, czy też musimy złożyć życzenia komuś kogo ledwo znamy, trzeba je zawsze składać z odpowiednim wyczuciem – stosownie do okoliczności. Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować w każdej sytuacji – również, a może przede wszystkim wtedy, kiedy chodzi o życzenia urodzinowe, ponieważ wielu ludzi jest bardzo czułych na punkcie swojego wieku. Jak właściwie składać życzenia urodzinowe, żeby rzeczywiście zostały odebrane miło?

Życzenia urodzinowe – podstawowe zasady

Bez względu na to, czy życzenia składa się osobiście, na żywo, czy może przez telefon lub na piśmie, powinny one być dostosowane do rozmówcy i okazji. Co prawda bardzo bezpiecznie jest posłużyć się jakimś gotowym wierszykiem, jednak im bliższa osoba, tym bardziej należy się postarać. W takim wypadku kupienie kartki z gotową formułką i podpisanie się pod nią nie jest na miejscu – chyba, że kartka ma być pamiątką i dodatkiem do prezentu, a życzenia i tak złoży się osobiście. Warto jeszcze dostosować styl formułowania życzeń do konkretnej osoby – bardziej luźne życzenia trafią do młodych, ale im starsza osoba, tym większej elegancji wymaga. Jeśli to ktoś dopiero poznany, albo z kim nie jesteśmy na koleżeńskiej stopie, pamiętajmy by nie zwracać się do niej po imieniu, jak do kogoś dobrze znanego – jeśli zaś życzenia będą w formie pisemnej, słowa Pan czy Pani piszmy zawsze wielką literą.

Polecamy: E-kartki urodzinowe online >>

Życzenia urodzinowe – jak je układać?

Życzenia powinny być dostosowane do okazji i do konkretnej osoby, ale jest kilka zasad, którymi koniecznie trzeba się kierować, bo nawet wobec osób najbliższych niektóre sformułowania będą nie na miejscu. O co konkretnie chodzi?

  1. Nie wplataj siebie do życzeń, bo to bardzo nieelegancko – na przykład nie mów: „Życzę wygranej w konkursie, żebyś mogła mnie wspomóc finansowo” itp.
  2. Uważaj na drażliwe kwestie, na przykład jeśli ktoś ma problemy ze znalezieniem dla siebie drugiej połówki, nie mów: „Życzę Ci, żebyś wreszcie kogoś sobie znalazła, bo już czas najwyższy!” itp.
  3. W trakcie składania życzeń nie dawaj komuś rad, na przykład nie mów: „Życzę Ci, żebyś znalazł wreszcie odpowiednią pracę – na przykład w branży…”.
  4. Nie współczuj komuś w trakcie składania mu życzeń – to naprawdę nie jest odpowiedni czas i miejsce, żeby przypominać komuś na przykład o śmierci kogoś bliskiego!

Materiał zewnętrzny, http://kartkanaurodziny.pl/

Previous Kwas hialuronowy- eliksir młodości
Next W wypadku w Babicy zginął kierowca opla

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wnuczka daje mi drugą młodość

Aktorka chce być dla swojej wnuczki przede wszystkim dobrym przykładem. Twierdzi, że od 2-letniej Helenki otrzymuje równie dużo, jak jej daje. Dziewczynka sprawia, że gwiazda czuje się, jakby przeżywała drugą młodość. 

Life&Style 0 Comments

Brak antyoksydantów w diecie przyspiesza proces starzenia

Nadmiar wolnych rodników, czyli szkodliwych produktów przemiany materii, skutkuje przyspieszeniem procesów starzenia i pogorszeniem stanu skóry. W efekcie wytwarza ona mniej kolagenu i pojawiają się zmarszczki. Silnego wsparciem w walce z wolnymi rodnikami są

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!